НОВИНИ

У львівській ОДА заявляють, що на добудову "Арени Львів" потрібно ще 333 млн грн

Будівництво стадіону «Арена Львів» не завершене, в експлуатацію здана лише перша його черга, а для завершення другої черги потрібно ще 333 млн грн. Про це повідомив перший заступник голови ОДА Богдан Матолич 3 квітня на спільній нараді керівництва Львівської обласної ради і ОДА з питань функціонування стадіону «Арена Львів» у 2013 році.

«Оскільки програма фінансування будівництва стадіону завершилася у 2012 році, то кошти на довершення будівництва цьогоріч не поступають. Відтак, будівництво є не завершеним. Відповідно, стадіон не може працювати на повну потужність, через що накопичуються борги. На сьогодні вони становлять майже 2 млн грн», – зазначив Матолич.

На нараді обговорювалися шляхи виходу із ситуації, що склалася, зокрема, про можливість передачі стадіону «Арена Львів» у комунальну власність області або міста.

Голова обласної ради Петро Колодій наголосив, що на сьогодні існує низка проблем, які не дають можливості говорити про прийняття у комунальну власність стадіону.

«Для початку має бути повністю завершене будівництво, пройти державна експертиза й об'єкт має бути зданий в експлуатацію. Лише після цього можна буде повернутися до питання прийняття стадіону у комунальну власність», – зазначив він.

Керівництво області дало доручення підготувати «економпакет» пропозицій для завершення будівництва стадіону, який після обговорення скерують у Київ. Також голова ЛОДА Віктор Шемчук запропонував провести ще одну нараду за участі голів обласної ради та адміністрації, міського голови Львова та почесного президента ФК «Карпати».

Нагадаємо, начальник управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів Львівської ОДА Володимир Лаврін заявив, що з початку року держава припинила виділяти кошти на утримання стадіону «Арена Львів».

А директор стадіону «Арена Львів» Олексій Жуковін повідомив 2 квітня, що на утримання стадіону треба на 2013 рік 10,3 млн грн.

Тим часом «Арена Львів» заборгувала за електроенергію 682 тис. грн.

Читайте також: Об’єкти Євро-2012 перетворюються в коштовні пам’ятники популізму влади

Як відомо, за роки підготовки до Євро-2012 в рамках держпрограми у Львівській області реалізовано проектів та виконано робіт на загальну суму майже 12,5 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.