НОВИНИ

Добкін у США вирішив стати одним із «сланцевих революціонерів» України

Перш ніж обстояювати перед земляками безпечність для екології регіону видобутку сланцевого газу, голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін ретельно вивчив це питання під час поїздки до США. Про це Добкін заявив 3 квітня на прес-конференції.

"Я людина дуже допитлива, і для того, щоб відкрито дивитися в очі своїм землякам і не помилитися, тому що питання екологічної безпеки - це питання здоров'я і життя, я поїхав туди, де на власні очі зміг побачити і переконатися у тому, що ми стоїмо на порозі сланцевої революції в нашій країні, що видобуток нетрадиційного газу - це абсолютно екологічно безпечна і не шкідлива ані для здоров'я, ані для навколишнього середовища ситуація", - сказав Добкін.

Він розповів, що побував у американському штаті Техас на родовищі Barnett, де компанія Shell вже десять років видобуває сланцевий газ, а кількість свердловин сягнула за 100 тисяч.

"Я на власні очі бачив уже споруджені свердловини, які дають газ у систему, за 50 метрів від шкільного стадіону, за 70 метрів від будинку для старих людей, за 100 метрів від готелю, за 200 метрів від 120-тисячного стадіону в самому Далласі. Поклади нетрадиійного газу в Харківській області розміщуються за межами великих населених пунктів, а в Америці абсолютно спокійно видобувають газ просто у містах", - розповів Добкін.

За його словами, побачивши все це, поспілкувавшись з відповідальними представниками влади та компаній, які займаються видобутком сланцевого газу на цьому родовищі, він переконався, що цей процес не призводить до зникнення або забруднення води, появи хвороб, раніше нехарактерних для даного регіону, абсолютно безпечний для людей і домашніх тварин.

Коментуючи протестні акції проти видобутку сланцевого газу на Харківщині, зокрема навіть в місті Ізюмі, де взагалі не збираються його видобувати, Добкін зазначив, що "все те ж саме відбувалося і в США".

"Там ті, хто був незацікавлений у появі компаній з додатковими можливостями продажу газу, влаштовували такі акції і теж оплачували мітинги. Ми це все пройдемо абсолютно цивілізованим шляхом", - переконаний голова Харківської ОДА.

Як повідомлялось, 14 березня на Харківщині громада міста Ізюм за підтримки місцевої організації Всеукраїнського об‘єднання "Свобода" зайняла приміщення райради. Вони протестували проти ухвалення рішення про відкликання попереднього звернення до Верховної Ради України з проханням заборонити видобуток сланцевого газу на території України.

Згодом ізюмська міліція в рамках кримінального провадження у справі про виступ громади проти проведення сесії райради, на якій мало відбутися схвалення видобутку сланцевого газу компанією «Шелл», затримала голову Луганської обласної організації ВО «Свобода», помічника народного депутата Ігоря Швайки Артема Заїку.

 

Нагадаємо, 24 січня у Давосі було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.

На Донеччині та на Харьківщині раніше пройшли акції протестів проти видобутку сланцевого газу.

Shell заявляла, що видобуток нетрадиційного газу на території Харківської та Донецької областей не спричинить забруднення грунтових вод.

Читайте також: Третя газова революція

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.