НОВИНИ

Financial Times: Ахметов до введення податку на вклади зміг вивести з Кіпру $30 млн

Компанія Ріната Ахметова System Capital Management вивела з рахунку в кіпрському банку Laiki $30 млн за два тижні до введення нового податку. Про це пише Financial Times.

Як пише видання, президент Кіпру Нікос Анастасіадіс закликав суддів, які розслідують банківську катастрофу в країні, перевірити трансакції, здійснені юридичною фірмою його сім`ї «в першу чергу» намагаючись послабити гнів з боку громадськості щодо переведення кіпріотами, росіянами і українцями коштів з кіпрських банків в останній момент перед запровадженням нового податку і таким чином уникнення «стрижки» своїх незастрахованих депозитів.

Як повідомляє Financial Times, сім’я президента потрапила під пильну увагу після того як кіпрська газета комуністичної партії Haravghi опублікувала список з більш як 100 компаній та власників трьох особистих рахунків, які вивели більше €500 млн з банку Laiki за два тижні до того, як 15 березня Кіпр погодив новий податок на депозити в рамках програми порятунку з боку ЄС і МВФ.

До цього списку, зокрема потрапила компанія Ріната Ахметова, яка є клієнтом фірми сім`ї Анастасіадісів. Так, у перші два тижні березня компанія змогла вивести з банку Laiki $30 млн.

«Напередодні втручання ЄС міжнародні ЗМІ широко повідомляли про потенційну фінансову кризу. Саме тому SCM (System Capital Management) вдалося вжити розумних заходів, щоб зменшити нашу вразливість до банківської кризи на Кіпрі за кілька тижнів та за кілька днів до початку реструктуризації боргу на Кіпрі», - повідомили виданню у компанії Ахметова.

Ще однією примітною особистістю, яка вчасно вивела з Кіпру свої гроші став Андрєй Акімов, президент Газпромбанку, якого як пише Financial Times, називали ймовірним покупцем Laiki після того як Анастасіадіс виграв президентські вибори 24 лютого. 6 березня Акімов вивів з Laiki $2 млн після чого закрив свій рахунок. 

Читайте також: Час випасати овець. Посилення залежності від Росії не віщує нічого доброго Кіпрові

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.