НОВИНИ

Серед іноземців найбільше українських дітей всиновлюють американці

Минулого року найчастіше серед іноземців українських дітей усиновлювали громадяни Сполучених Штатів. Про це на нараді з питань захисту прав українських дітей, усиновлених американськими родинами, що відбулася у Посольстві України в США, заявив уповноважений президента з прав дитини Юрій Павленко, повідомляє прес-служба президента.

Згідно із повідомленням, у 2012 році з 806 українських дітей, усиновлених іноземцями, 480 були усиновлені громадянами США. Загалом на консульському обліку в цій країні перебувають 8250 усиновлених дітей-громадян України, які не досягли повноліття.

Павленко також наголосив на проблемі ненадання або несвоєчасного надання усиновителями звітів про умови проживання та стан здоров’я усиновлених українських дітей до дипломатичних установ України у США.

«У 2012 році з понад 3 тисяч необхідних звітів надійшло тільки 44%, в попередні роки звітність була на рівні 25%», – зазначив він.

За його словами, отримання об’єктивної інформації про реальну ситуацію з дитиною, звіту про умови проживання якої не надійшло, є надзвичайно складним процесом, обумовленим відмінностями в законодавстві США та України.

На переконання Павленка, відповіді на ці питання можна отримати лише в тісній співпраці закордонних дипломатичних представництв України з відповідними органами державної влади іноземної країни та соціальними службами на місцях.

«Сьогодні стоїть завдання досягти такого рівня співпраці», – сказав він.

Відповідно до повідомлення, у диппредставництві також обговорили питання реагування в разі особистого звернення дітей до посольства чи консульств з проханням повернення в Україну, вчасної постановки на консульський облік, а також розглянули конкретні проблемні ситуації дітей.

«За результатами перевірки уповноважений президента звернеться до Кабінету міністрів України, міністерств закордонних справ та соціальної політики щодо негайного доопрацювання нормативної бази з питань здійснення за дотриманням прав усиновлених дітей у частині визначення конкретного алгоритму дій працівника закордонної дипломатичної установи», – сказано у повідомленні. 

Як повідомялося, 1–4 квітня уповноважений президента з прав дитини Юрій Павленко перебуватиме з поїздкою у США. Мета поїздки – вивчення стану з дотриманням прав українських дітей, усиновлених громадянами Сполучених Штатів Америки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.