НОВИНИ

Лише 3% українців робили внески у виборчі фонди партій

38% українських виборців не змінять свої політичні вподобання, якщо отримають якусь негативну інформацію про джерела фінансування обраної ними партії. Про це свідчить опитування, проведене з 6 по 12 березня фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

"Ми ставили запитання: "якби ви знали про джерела надходження коштів на виборчу кампанію партії або кандидата, чи могло б це вплинути на ваше рішення щодо їхньої підтримки?". Тільки для 14% ці факти виявилися б істотними, для 30% вони б вплинули на вибір, але не істотно, а для 38%  – не вплинули б взагалі",  –  прокоментувала результати опитування директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.

На запитання "Де партії та кандидати в нардепи беруть гроші на виборчу кампанію?" відповіді розподілилися так: вони залучили власні кошти членів своїх сімей - 13% респондентів залучають власні кошти на передвиборчу кампанію і кошти членів своїх сімей, що це гроші олігархів –  переконані 48%, це гроші держави, які використовувалися у виборчій кампанії –  вважають 52% опитаних, це внески громадян, які підтримують їх, – вважають 13%.

"Звичайно, люди погано оцінюють фінансування виборчої кампанії за рахунок олігархів, бізнесу або держави. Але ми запитали: а ви самі колись робили внески у виборчий фонд партії або кандидата? Так ось лише 3% давали свої гроші, 96% – ні, а 1% відмовилися відповідати. Тоді ми уточнили: а за яких обставин ви могли б зробити внесок у виборчий фонд партії або кандидата, які вам подобаються? За будь-яких обставин підтримали б гривнею своїх обранців всього 4,5% громадян, не розщедрилися б за будь-яких умов 71%, а 12% зробили б внесок у виборчий фонд, якби мали можливість простежити за надходженням і використанням в ньому коштів (і це вселяє оптимізм; до речі, найбільше таку готовність висловили виборці "Свободи" – 21%)", – відзначила Ірина Бекешкіна.

Соціолог також повідомила, що розлучилися б з певною сумою грошей до фонду партії або кандидата за умови, що у разі обрання кандидата отримають у відповідь якусь послугу, 5% громадян.

"Це чиста корупція", – підкреслила вона. 

Як повідомлялось, діяльність Януковича і Азарова не підтримує більше половини українців.

За даними Київського міжнародного інституту соціології разом із Фондом «Демократичні ініціативи», найбільше впевнені у правильності свого вибору прихильники партії «Свобода» (93%), Комуністичної партії (86%), партії УДАР (84%) та «Батьківщина» (83%), а найменш – Партії Регіонів (69%). 

Лише 1,3% опитаних фондом «Демократичні ініціативи» та Київським міжнародним інститутом соціології вважають, що ситуація в Україні благополучна. 

Як відомо, за результатами соціологічного опитування Центру Разумкова, 58% українців вважають, що події в країні розвиваються у неправильному напрямку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.