НОВИНИ

Американський експерт: Росія і Китай експортують свої репресивні технології в сусідні країни

У тих країнах, де ЄС і США через власні проблеми не вистачає зусиль підтримувати демократію, вакуум останнім часом заповнюють Росія і Китай, які експортують в ці країни свої репресивні техніки. Про це в статті на The Wall Street Journal пише, експерт з Південної Азії в Council on Foreign Relations і автор книги «Спад демократії» Джошуа Курланцік.

«…впродовж останнього десятиліття Пекін проводить тренінги для поліції, суддів, судових чиновників і бюрократів з ряду країн Центральної, Південної і Південно-Східної Азії. І хоча ці сесії спочатку орієнтувалася на технократичні предмети такі, як економічне управління, з часом вони все більше стають схожими на уроки того як наслідувати китайську правову систему, здійснювати контроль над масами, моніторинг інтернету та інші репресивні стратегії.

Кремль за Путіна робить такі ж кроки. В Україні кремлівська партія «Єдина Росія» підписала угоду про співпрацю з проросійською партією українського лідера Віктора Януковича, який виступав проти Помаранчевої революції початку 2000-х років. Підтримка Кремля, в тому числі обіцянка нижчих цін на газ, допомогли Януковичу прийти до влади в 2010 році, а Росія досі продовжує надавати його уряду потужну підтримку», - пише експерт.

«І при цьому, Росія і Китай також допомагають придушувати демократію у власних регіонах. Путін показав свою позицію очорняючи та часом активно втручаючись в спроби просувати демократію з боку США і ЄС. Пекін просуває свою модель розвитку в країни Африки, Близького Сходу та Південно-Східної Азії як альтернативу до «вашингтонського консенсусу» вільного ринку та вільної політики. Чиновники високого рівня з Центральної та Південно-Східної Азії, які відвідали нещодавні навчання в Пекіні, заявляють, що на відміну від попередніх зустрічей, наразі їх організатори однозначно протиставляють здатність Китаю за лідерства Комуністичної партії досягати довгострокових цілей глухому куту, в який зараз зайшли західні уряди», - пише Курланцік. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.