НОВИНИ

Експерт: Бойкот українською владою Меджлісу сприятиме політичній ісламізації кримськотатарського руху

Бойкот Меджлісу з боку офіційної української влади запустить механізм радикалізації громадської свідомості кримських татар і призведе до політичної ісламізації традиційно світського національного руху. Про це пише публіцист, доцент НаУКМА Ігор Лосєв Ігор Лосєв у черговому числі «Українського тижня».

Автор відзначає, що демонстративне оголошення Могильовим юридичної блокади Меджлісу, ігнорування цього органу посилять протистояння між кримськими татарами і владою не лише на півострові.

На його думку, є підстави вважати, що це певною мірою послабить Меджліс із його демократичними і європейськими традиціями ненасильницької боротьби за права кримськотатарського народу на користь радикальних ісламістських формувань. Адже дедалі більше кримських татар переконуються в тому, що нинішнє керівництво держави, яке активно заграє в Криму з проросійсько-антиукраїнськими силами, є ворожим їхньому народу.

«А що вони повинні думати, коли (абсолютно не чіпаючи представників проросійських структур, демонструючи з ними цілковите взаєморозуміння) центральна влада та її кримський представник Анатолій Могильов потроху очищують структури місцевого самоврядування й адміністрації від людей Меджлісу? Що вони мають думати, коли явно намагаються звести на пси їхній найавторитетніший орган національного самоврядування?», - пише Лосєв.

Він відзначає, що цілком закономірно, що питання юридичної нелегітимності Меджлісу постійно порушують саме активісти кримських проросійських організацій, ті, хто чимало робить для дестабілізації територіальної цілісності України.

«Їм це потрібно, щоб у день «Ч» ніхто не мав формального права виступити від імені цілого кримськотатарського народу, а в ролі його речника можна було б використати якого-небудь адаптованого маргінала з кримськотатарським прізвищем. Переважна частина кримських татар саме на Меджліс покладає надії щодо цивілізованого вирішення проблем свого народу. Якщо ці надії втрачаються, то симпатії значної кількості людей, насамперед кримськотатарської молоді, не виключено, схиляться на бік радикальних ісламістів», - відзначає експерт, додаючи, що у Криму може виникнути нова реальність, яку іноземні чинники використовуватимуть в інтересах дестабілізації України.

«Бойкот Меджлісу з боку офіційної української влади запустить механізм радикалізації громадської свідомості кримських татар і призведе до політичної ісламізації традиційно світського національного руху. А про те, що ґрунт для цього на півострові є, свідчать події осені 2012 року, коли на знак протесту проти сумнозвісного фільму «Невинність мусульман» у Сімферополі на вулиці вийшли тисячі людей під гаслом «Аллах акбар!», чого не було за всі роки незалежності України», - пише Лосєв.

Більше про це читайте у статті «Халіфат від Могильова?» у черговому числі «Українського тижня».

Нагадаємо, раніше Мустафа Джемілєвв інтерв’ю Тиждень.ua заявив, що влада проводить курс на «зачистку» управлінського корпусу автономії від кримських татар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.