НОВИНИ

Рятувальники просять більше довіряти попередженням про погіршення погоди

Перший заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Данилюк закликав українців більше довіряти попередженням і рекомендаціям органів влади про те, як діяти в разі серйозного погіршення погодних умов.

"Усі вважають, що те, що говорить влада, - неправда. На жаль, на негативному досвіді всі переконалися, що це правда, і те, що рекомендують органи влади, потрібно виконувати. Всі ми ставимо в приклад закордон, але там ні в кого не виникає думки виїхати на смугу зустрічного руху і зробити затор в 20-30 км, який необхідно розтягувати дві доби ", - сказав він.

Данилюк зазначив, що прогноз про погіршення погодних умов у Києві та Київській області 22-23 березня був за два-три дні.

"22 березня, коли столиця опинилася в стані колапсу, інформація у всіх була достовірна. Але підкреслюю, всі сподівалися, що обійдеться", - зазначив Данилюк.

"Ми також поширювали інформацію серед громадян. На жаль, наші громадяни не сприйняли серйозно попередження про жахливі погодні умови, які будуть 22-23 числа, деякі з них не зробили висновків з тих неприємностей, які пережили на Західній Україні 14-16 березня", - сказав у свою чергу заступник начальника департаменту ДАІ МВС України Володимир Резніков.

Як повідомлялося, 22-23 березня в Україні випала рекордна кількість снігу за останні сто років. Це спричинило величезні пробки на дорогах. Зокрема, в Києві, за даними сервісу, Яндекс.Пробки, довжина заторів під час снігопаду досягла 790 км.

Нагадаємо, Держслужба з надзвичайних ситуацій попереджає про небезпеку повені в 11 областях України і в Києві.

Екологи прогнозують сильну повінь в Києві в результаті танення снігу, що випав у 20-х числах березня. "Може бути потужна повінь, коли десь в кінці квітня почне танути сніг. Затопити половину Лівого берега, Конча-Заспу, Поділ", - заявив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Керівник Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських вважає, що підстав для паніки через загрозу повені в столиці немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.