НОВИНИ

Азаров розповів, що немає необхідності погоджуватися на будь-які умови співпраці з МВФ

Прем'єр-міністр Микола Азаров з оптимізмом дивиться на переговори з Міжнародним валютним фондом та вважає, що в Україні стабільна економічна ситуація. Про це він заявив в інтерв’ю угорському телеканалу M1.

«Ми зацікавлені у співпраці з Міжнародним валютним фондом. Однак, у нас немає гострої необхідності погоджуватись на будь-які умови. У нас досить міцна фінансово-економічна ситуація. Ми платимо за усіма своїми фінансовими зобов’язаннями і з оптимізмом дивимось на переговори з МВФ», - сказав Азаров.

Він також додав, що Україна не підвищить ціну на газ для населення, як вимагає МВФ, заради отримання кредиту. Оскільки, відповідно до «кабальних» газових контрактів 2009 року, Україна отримує газ за несправедливою, найвищою у Європі ціною, і не хоче перекладати цей тягар на своїх громадян.

«Висока ціна на газ визначена несправедливим газовим контрактом з Росією. Ми наполегливо домовляємося з Росією про перегляд цього контракту, і, на мій погляд, окреслились певні шляхи вирішення цього питання», - наголосив Азаров.

Нагадаємо, 27 березня до України прибула місія Міжнародного валютного фонду.

Як повідомлялося, за словами першого віце-прем'єра Сергія Арбузова, Україна розраховує отримати новий кредит від МВФ у сумі $15 млрд.

У вересні 2012 року Рада НБУ порекомендувала уряду активізувати співпрацю з МВФ в рамках програми stand by.

МВФ у 2010 році схвалив програму stand-by, в рамках якої обіцяв до кінця 2012 року надати Україні кредит на загальну суму $15,5 млрд.

Фонд виділив перші два транші на суму $3,4 млрд, але у 2011 році припинив фінансування через те, що Україна відмовилася збільшити тарифи для населення на узгоджені з кредитором 30% і для комунального сектору майже на 60%.

У 2011-2012 роках візити місій МВФ в Україну закінчувалися провалом переговорів.

У 2013 році Україна повинна виплатити МВФ $5,8 млрд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.