НОВИНИ

Експерт: У Криму точиться прихована релігійна боротьба

У Криму за абсолютної байдужості влади точиться прихована релігійна боротьба. Про це пише публіцист, доцент НаУКМА Ігор Лосєв Ігор Лосєв у черговому числі «Українського тижня».

«Фундаменталістські активісти намагаються вигнати з мечетей імамів, які є носіями традиційного толерантного ісламу. Інколи трапляються й випадки фізичного тиску. Спостерігається й конфлікт поколінь, коли молоді люди доводять своїм батькам, що їхній традиційний для Криму іслам є «неправильним», пропонуючи натомість політизовані варіанти. До речі, нещодавно Муфтіят Криму звертався до Міністерства освіти і науки України з проханням не закривати на півострові місцеві мусульманські духовні навчальні заклади. Це, між іншим, в інтересах не лише кримських татар, а й України», - пише Лосєв.

Він наголошує, що для Української держави значно краще, щоб майбутні ісламські священнослужителі Криму здобували духовну освіту в Україні, у межах релігійних і культурних традицій кримськотатарського народу, а не десь у Пакистані чи Єгипті, що, ймовірно, матиме свої наслідки.

«Чи, може, комусь вигідно, щоб на півострові відбувалися процеси політизації ісламу? Адже це можна буде потім використати для руйнації української державності…», - відзначає автор.

Більше про це читайте у статті «Халіфат від Могильова?» у черговому числі «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.