НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Екологи заспокоюють, що паводки бюветам не загрожують

Повені й паводки, спричинені таненням снігу, не загрожують воді у бюветах, проте понизять рекреаційні можливості річок. Про це у коментарі Тиждень.ua сказав Володимир Борейко, директор Київського еколого-культурного центру.

За словами Борейка, повені й паводки не загрожують якості води у бюветах.

«Ця вода формується не тижнями, не годинами, а десятиліттями. Якщо говорять про забруднення води у Києві чи у інших містах, то це може бути наслідком 20-30 років. Тиждень і навіть кілька місяців – це дуже мало для того, щоб забруднити саме бюветну воду», – пояснив еколог.

«Вода у бюветах не під контролем, тому я не можу сказати, що в кожному вона чиста. Є бювети з чистою водою, є із забрудненою», – вважає Борейко.

За словами працівників Державної санітарно-епідеміологічної служби, в цілому вода у Києві у бюветах відповідає нормам, але водночас відноситься до категорії негарантованої якості, разом із криничною і джерельною водами.

«Киянам, які використовують централізовану систему водопостачання, боятися нічого, а незначному відсотку киян, які використовують децентралізоване водопостачання, на мій погляд, потрібно кипяти воду завжди», – коментує  Галина Богослова, лікар відділу гігієнічних проблем екології та здоров'я населення Київської СЕС.

На думку Борейка, танення снігу більше несе загроз наземним водам.

«Повені завжди несуть брудну воду, домішки, грунт, сміття. Все, що у нас накопичилось за 4 місяці зими, буде вимиватися в Дніпро чи інші річки. Так, повінь – це синонім забруднення річок. Пісок осяде на дно і нічого не буде, але попадання у воду нафтопродуктів, металів, сміття, спричинені таненням снігу, значно понизять рекреаційні можливості рік», – повідомляє експерт.

Як повідомлялось, сьогодні Попов створив штаб для попередження повені.

Нагадаємо,  Держслужба з надзвичайних ситуацій попереджає про небезпеку повені в 11 областях України і в Києві.

Екологи прогнозують сильну повінь в Києві в результаті танення снігу, що випав у 20-х числах березня. "Може бути потужна повінь, коли десь в кінці квітня почне танути сніг. Затопити половину Лівого берега, Конча-Заспу, Поділ", - заявив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Керівник Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських вважає, що підстав для паніки через загрозу повені в столиці немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.