НОВИНИ

В Азарова кажуть, що у березні практично не закуповували російський газ

Диверсифікація Україною поставок газу вплине на позицію Росії в переговорах щодо зниження ціни на російський газ. Про це сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький у Будапешті.

"Розраховую, що так і повинно бути", - зазначив Ставицький, відповідаючи на питання про те, чи може диверсифікація поставок газу вплинути на україно-російські переговори щодо зниження ціни на газ.

За словами міністра, без урахування знижки російський газ для України зараз коштує $530   за 1 тисячу кубометрів. "Ми знаходимося в переговорах з російськими колегами, але хочу відзначити, що протягом березня ми практично не закупили газу з території Росії. Це в першу чергу тому, що не вирішено питання щодо цінової позиції", - підкреслив Ставицький.

Міністр додав, що Україна продовжує роботу над збільшенням обсягу диверсифікації поставок газу, зокрема, розглядає можливість поставок газу з Європи через споруджуваний СПГ-термінал в Хорватії.

"Ми розраховуємо на те, що найближчим часом будуть відпрацьовані нові 2 маршрути. Це маршрут TANAP - трубопровід, який пройде через Азербайджан до Центральної Європи, а також коридор ADRIA - це споруджуваний LNG-термінал в Хорватії в зв'язці його з системами Європи, а також наші ГТС", - сказав Ставицький, додавши,  що це питання є перспективним в найближчі 2-3 роки.

Як відомо, Україна планує закупити 7 мільярдів кубометрів газу з Європи в разі економічної доцільності.  "Нафтогаз" в 2012 році імпортував близько 57 млн куб. м природного газу з Європи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.