НОВИНИ

У Кожари доводять, що інформація з МО РФ до них доходить швидше, ніж до прес-секретаря Путіна

Україна завчасно була поінформована про намір РФ провести раптові широкомасштабні навчання у Чорному морі. Про це виконуючий ообовязки директора Департаменту інформації політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс заявив українським журналістам у Москві.

"Відповідно до інформації, яку ми маємо від Міністерства оборони (України), російська сторона відповідно до всіх двохсторонніх угод, укладених Україною з РФ, повідомила завчасно українську сторону про проведення цих навчань", - сказав дипломат.

За його словами, повідомлення надійшло українській стороні за шість днів до початку навчань.

Відповідаючи на питання, чи не становлять такі військові маневри загрози безпеці Україні, Перебийніс наголосив: "Це навчання. І я не думаю, що навчання можуть становити якусь загрозу інтересам України. Навчання проводяться на регулярній основі як Збройними силами України, так і Збройними силами Росії та інших держав. Я не бачу ніяких загроз".

Він також наголосив, що в цих навчання не треба шукати якихось месиджів, адже Міністерство оборони України інформується російськими партнерами про їх проведення.

Як повідомлялось, президент Росії Владімір Путін віддав наказ про початок навчань в районі Чорного моря. Як повідомив прес-секретар президента Дмітрій Пєсков, міністр оборони Сєргєй Шойгу отримав наказ в 4:00 ранку 28 березня.

За словами Пєскова, Росія не повідомляла зарубіжні країни про початок навчань, оскільки навчання такого масштабу, згідно з міжнародною практикою, не передбачають необхідності такого повідомлення.

Читайте також: Проти кого озброюється Росія. Москва зможе ще більше лякати своїх сусідів і Захід

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.