НОВИНИ

  ▪   Євгенія Шидловська

Закупівлі КМДА: виставка в Каннах, слухові апарати та нагородні годинники

Київська міська державна адміністрації протягом року витрачала гроші на розвиток електронного урядування, міжнародні виставки комерційної нерухомості, послуги рейтингових агентств, а також закупляла слухові апарати, годинники та квартири для військово-морських сил.

У середині березня київська влада виділила 3,25 млн грн на ліквідацію аварійних ситуацій на каналізаційних колекторах у Солом’янському районі та  Дніпровському районі Києва, хоча аварії трапились ще у липні минулого року. В обох випадках комісія КМДА визначила необхідність ліквідації аварій впродовж місяця. Однак у «Київводоканала» не було грошей на ці роботи, відтак комунальне підприємство запропонувало міській владі включити ці об’єкти до Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2012 рік з виділенням коштів на проектно-кошторисні та будівельні роботи. Будівельні роботи було перенесено на програму 2013 року.

Раніше апарат КМДА уклав угоду на виконання першої черги міської цільової програми розвитку електронного урядування в місті Києві на 2012 – 2014 роки на загальну суму 8,19 млн грн. Найдорожче – 5,38 млн грн. – коштувало створення інформаційно-телекомунікаційної системи , яка мала забезпечити для всіх органів місцевого самоврядування та місцевих органів державної виконавчої влади міста Києва технологію документообігу, побудовану на засадах централізованого зберігання даних і повноцінного WEB-доступу користувачів, що дозволяє автоматизувати процеси службового діловодства. Ще 0,5 млн грн. коштувало створення «Електронного архіву міста Києва», який буде підтримуватися в Державному архіві Києва і буде інтегрований до вищевказаної ІТС. Для депутатів, керівників Київської міської ради, керівників КМДА та районних у місті державних адміністрацій мали створити «мобільні робочі місця». Це завдання вартістю 2,31 млн грн. передбачала розробку програмного забезпечення, яке дозволить чиновникам отримувати доступ до електронної системи документообігу з мобільних пристроїв – персональних планшетів, тощо. Закупівля  компютерів цими угодами не передбачалась.

Цьогоріч департамент економіки та інвестицій КМДА витратив € 46,70 тис. євро або 505,75 тис. грн на оренду виставкової площі для участі міста Києва у міжнародній виставці комерційної нерухомості «МІРІМ-2013» в Каннах. Минулого року КМДА орендувала на «МІРІМ» вдвічі меншу площу за € 31,68 тис євро.

Наприкінці 2012 року головне управління економіки та інвестицій Київської міськдержадміністрації за результатами тендеру уклало угоду на рекламні послуги вартістю 241 тис грн.  Передбачалось створити корпоративний стиль та розробити бренд-бук для КМДА, аби вся презентаційна продукція економічного характеру про Київ була оформлена в єдиному стилі, подібному до оформлення Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року. Зокрема, дизайн для візиток, папок, шаблонів презентацій, флешок, ручок та конвертів. В цю суму також включено підготовку та друк 1200 екземплярів буклету «Invest in Kyiv».

 

Одна зі сторінок Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, в стилі якої потрібно було розробити бренд-бук та рекламну продукцію КМДА

Також в 2012 році головне фінансове управління КМДА замовило послуги трьох рейтингових агенцій. За присвоєння кредитних рейтингів місту «Fitch Ratings Ltd» отримає $26 тис, а «Moody’s Investors Service Ltd» – $44 тис. Окрім цього КМДА  за $267 тис замовило агенції «Standard & Poor’s Credit Market Services Europe Limited» послуги, пов’язані із супроводженням в 2012 році кредитного рейтингу Києва та присвоєнням кредитного рейтингу випуску облігацій внутрішніх місцевих позик Києва на суму 5,5 млрд. грн.

Також на  організацію семінарів та конференцій для органів самоорганізації населення витратили 796 тис грн. До кінця 2012 року планувалось провести 13 семінарів, дві конференції та шість круглих столів для органів самоорганізації населення, а також низку тренінгів, засідань Громадської ради, громадських обговорень, установчих зборів та методичних семінарів на тему «Налагодження комунікацій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства». 

На послуги з обслуговування делегацій, які прибували в Київ в квітні-грудні 2012 року, апарат КМДА уклав угоду на загальну суму 803 тис грн. В   ТОВ «ТК «Київський супутник» замовили, зокрема, обіди на 320 осіб та триразову оренда VIP-теплохода для прогулянок Дніпром з бенкетом.

Минулоріч управління справами КМДА витратило на транспортне обслуговування службових поїздок  9 млн грн.  В обґрунтування значилось, що використання автомобілів працівниками апарату КМДА викликано необхідністю оперативного вирішення службових питань в центральних органах влади, територіальних відділеннях органів центральної виконавчої влади та в структурних підрозділах виконавчого органу, що територіально знаходяться на значній відстані один від одного.

Окрім того, у жовтні головне управління житлового забезпечення КМДА придбало шість нових квартир в Севастополі для ВМС України в порядку шефської допомоги на суму 2,45 млн грн.  Вартість однієї квартири в середньому склала 408 тис грн, або $51 тис. Вимогою замовника було використання шпалер та фарб вітчизняного виробництва. Аналогічну угоду КМДА уклало з компанією і минулого року, коли у порядку шефської допомоги українським морякам також було замовлено шість двокімнатних квартир на таку ж суму.

У червні головне управління охорони здоров’я КМДА придбало 354 слухових апаратів на загальну суму 852 тис грн. Під час розгляду пропозицій голова робочої групи заявив, що слухові апарати як допомога інвалідам, учасникам Великої Вітчизняної Війни та пацієнтам інших пільгових категорій – жителям міста Києва.

У травні управління справами КМДА закупило  800 папок з вкладишами до «Почесних грамот» КМДА і Київського міського голови  вартістю 110 тис грн.  А в квітні відомство придбало 1610 нагородних годинників на ремені з логотипом «Від Київського міського голови» та «Від голови Київської міської державної адміністрації» на загальну суму 1,21 млн грн. Середня вартість одного подарункового годинника склала 749 грн. Відзначимо, що у 2011 році управління справами КМДА купувала годинники  у «Київського годинникового заводу за 1,19 млн грн -  1270 штук при середній вартості 940 грн.

Окрім того,  минулоріч для організації та проведення в столиці новорічного свята «Ялинко Новорічна, засвітись вогнями» було витрачено 1,25 млн грн, до 21-ї річниці Незалежності України два концерти  без врахування гонорарів виконавцям коштували міському бюджету 2,55 млн грн.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.