НОВИНИ

Каськів підписав чергову угоду вже не з лижним інструктором, а людиною Іванющенка

Британський бізнесмен, який розпочав проект створення технопарків в Україні і підписав першу угоду з керівництвом Держагентство з інвестицій, виявився індусом, киянином, шоу-менеджером і працівником структур Юрія Іванющенка.

Днями у Кременчузі, був гучно підписаний Меморандум про будівництво індустріального парку. Держагентство з інвестицій планує створити 10 таких парків, оскільки вважає, що європейські фірми перенесуть своє виробництво до України.

У своєму прес-релізі Держагенство повідомляло, що інвестором будівництва стане компанія «Overseas Merchandising Corporation Ltd.» (м. Лондон) і її президент Хемант Кумар Патак.

Підписання Меморандуму про створення Кременчуцького індустріального парку. Британський “інвестор” Хемант Кумар Патак – другий зліва.

Втім згодом виявилось, що британський бізнесмен і уродженець Індії, з початків 90-их мешкає в Україні.

На сайті Інформаційно-ресурсного центру можна довідатися, що приватне підприємство “Оверсіз мерчендайзінг корпорейшин”, яке Патак заснував 1993 року зі статутним капіталом в одну гривню, перебуває у стані ліквідації. А вже 21 січня 2011 року, Патак створив у Лондоні фірму з ідентичною назвою зі статутним фондом – 20 фунтів стерлінгів.

Водночас, на сайті, який зареєстрований на його ім’я минулого року, у розділі партнери Патак вказаний як контактна особа ще однієї британської фірми – Industry east  Europe investments Ltd.  З адресою: Marata str, 1, Yenakiyevo, Donetsk region.

Це підприємство до кінця 2010 року було засновником фонду «Нові технології», який входить до структур народного депутата Юрія Іванющенка. Нині ж засновниками компанії за даними Британського реєстру є фірми «Rollexa Limited» та «Pallace Limited». Серед попередніх власників першої – Діана і Ірина Іванющенки, другої – давній бізнес-партнер народного депутата – Іван Аврамов.

Крім того, Хемант Патак тривалий час є співвласником ТОВ «Ідея. Рекламні технології». Серед його бізнес-проектів, є ще один: будівництво сміттєпереробного заводу в Новій Каховці. Тільки от про свій план індієць розповідав тоді, коли вже 10 га землі під завод віддали, але не йому, а загадково-відомій львівській фірмі – «Львіворгсинтез», яка три роки тому вона запропонувала збудувати сміттєпереробний завод. Втім його так і не побудували. Наступний після неї сміттєвим інвестором, який приїхав з пропозиціями до Дрогобича став іспанець Джорді Сарда Бонвехі. Той самий лижний інструктор, який прославив Україну і Владислава Каськіва у всьому світі.

Нагадаємо, розслідування одного з найгучніших іміджевих провалів України в минулому році - обставин підписання угоди про будівництво LNG-терміналу - закінчилося всього лише рекомендаціями винести догану голові Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владиславу Каськіву.

Урядова комісія визнала, що переговори з іспанською Gas Natural Fenosa не були закінчені, а договір був підписаний з особою, яка не мала на те підстав. Догану Каськіву пропонується винести за неналежне виконання посадових обов'язків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.