НОВИНИ

Азаров похвалився, що кордон перетнула "перша молекула газу" з Угорщини

Україна розпочала імпорт газу з Європи через Угорщину. Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров на спільній з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном прес-конференції, передає Урядовий портал.

«Мені надзвичайно приємно вам повідомити, що сьогодні, і це знаменна подія, українсько-угорський кордон перетнула перша молекула газу за реверсним напрямком. Це без перебільшення надзвичайно велика подія, і вона означає прорив у напрямку енергетичної незалежності України», - зазначив Азаров.

Він подякував своєму колезі за принциповий підхід, який дозволив завершити ці переговори і розпочати імпорт європейського газу до України через територію Угорщини.

Азаров повідомив, що існуючі можливості дозволяють імпортувати 2 млрд. кубометрів у рік, але за розрахунками експертів ці потужності можна збільшити у п’ять разів – до 10 млрд. кубометрів.

Водночас сторони домовилися про розробку ще кількох напрямків транспортування вуглеводнів.

Нагадаємо, з 1 листопада 2012 року Нафтогаз почав імпорт газу, який закуповується у німецької компанії RWE і поставляється за реверсною схемою в Україну через Польщу.

2013 року Україна планує імпортувати за реверсною схемою з Європи 5 млрд куб. м газу і скоротити його закупівлі в Росії до 20 млрд куб. м.

Водночас у Міненерго розробляють ще кілька маршрутів постачання газу, що дозволить імпортувати з Європи до 12 млрд кубометрів газу на рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.