НОВИНИ

На Кіпрі пройшли протести проти антикризових заходів

У столиці Кіпру Нікосії люди вийшли на демонстрацію проти ухвалення урядом країни антикризових заходів, запропонованих "трійкою" міжнародних кредиторів – Євросоюзом, Міжнародним валютним фондом і Європейським центральним банком.

В акції протесту взяли учать близько 5 тисяч осіб. Спочатку демонстрація проходила біля будівлі місцевого представництва Єврокомісії. Після цього демонстранти пройшли маршем до президентського палацу.

У демонстрації брали участь керівник Прогресивної партії трудового народу Кіпру Андрос Кіпріану і глава Всекипрської федерації праці Памбіс Кірістіс.

Нагадаємо, парламент Кіпру у вівторок відхилив законопроект про введення примусового списання частини депозитів у вигляді "податку". У запропонованому законопроекті пропонували списати 6,75% депозитів сумою в 20-100 тисяч євро, і 9,9% з більш великих вкладів.

Попереднє рішення про списання було прийнято урядом за наполяганням кредиторів ЄС, проте викликало паніку серед вкладників і поставило під загрозу існування фінансової системи Кіпру.

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс повідомив Єврокомісії, що кіпрський парламент не підтримає законопроект про одноразовий податок на депозити.

Як відомо, у Брюсселі була досягнута угода з Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом про надання Кіпру  допомоги в 10 млрд євро. В межах угоди Кіпр  погодився з проведенням жорсткої реструктуризації найбільшого в країні Банку Кіпру та ліквідацією другого за величиною Кіпрського народного банку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.