НОВИНИ

  ▪   Олександр Михельсон

В опозиції хочуть узаконити День УПА

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про встановлення нового вихідного дня – 14 жовтня. Документ подали депутати від ВО «Батьківщина» Володимир Яворівський та Василь Пазиняк.

Згідно із законопроектом, пропонується офіційно відзначати 14 жовтня свято під назвою День Покрови Пресвятої Богородиці – День українського війська.

Як вказано в тексті законопроекту, це свято має бути вихідним днем. Воно повинно входити водночас до переліку державних свят та релігійних свят (поряд із Різдвом, Великоднем та Трійцею), коли в країні встановлюється неробочий день.

Також депутати пропонують цим же законопроектом скоротити тривалість святкування Дня міжнародної солідарності трудящих (1 та 2 травня) до одного вихідного дня – 1 травня.

Як відомо, в Україні сьогодні відзначаються День Збройних сил (6 грудня) та День захисника Вітчизни (23 лютого). Проте в Кодексі законів про працю офіційні вихідні на ці дні не встановлено.

Разом із тим, націонал-демократичні та націоналістичні партії й організації щороку відзначають 14 жовтня, у День Покрови, річницю створення українського козацтва та Української повстанської армії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.