НОВИНИ

Експерт: українська влада боїться США і не вірить Брюсселю

Провладні політичні сили в Україні завжди витрачали набагато більше грошей на політичних консультантів та лобістів у Вашингтоні, ніж демократична опозиція. Про це у своїй колонці на UPI пише Тарас Кузьо, дослідник аналітичного Центру Трансатлантичних Відносин і старший науковий співробітник кафедри міжнародних відносин в Університеті Джона Гопкінса.

«Звітність щодо Закону про реєстрацію іноземних агентів (Міністерство юстиції) свідчить, що авторитарні президенти Леонід Кучма і Віктор Янукович витратили набагато більше мільйонів доларів на вашингтонських консультантів, лобістів і юристів, ніж прозахідна опозиція і правлячі «помаранчеві» сили.

На додаток до поточного контракту адміністрації Януковича і Партії регіонів з Davis Manafort International, який триває з 2005 року, фірми Arnall Золотий Gregory LLP та Tauzin Consultants LLC надають консультаційні послуги депутату Партії регіонів Петру Шпенову на суму у $40 тис на місяць», - зазначає Кузьо.

У цьому зв’язку він також згадаує американські юридичні фірми Trout Cacheris та Akim Gump Strauss Hauer and Feld, які проводили міжнародний аудит діяльності уряду Юлії Тимошенко в 2007-2010 роках, Skadden, Arps, Slate, Meagher and Flom LLP, яка дала юридичну оцінку звинуваченням Юлії Тимошенко та радника кандидата на посаду президента США у 2012 році Мітті Ромні Віна Вебера, який є офіційно зареєстрованим лобістом інтересів режиму Януковича в Вашингтоні.

Читайте також: Американські друзі Януковича

Кузьо також додає, що вашингтонський політик з багаторічним досвідом роботи над Україною пояснив, що «набагато більш значущим для розвитку відносин між Україною і США за роль PR фірм є політична ситуація і ситуація з правами людини в Україні та роль Конгресу, в тому числі американської Гельсінкі комісії».

«Чому українські авторитарні президенти і уряди витрачають мільйони доларів у Вашингтоні, а не в Брюсселі? Лідери України бояться Сполучених Штатів, цинічно розглядаючи Європейський Союз і не вірячи, що Брюссель серйозно ставиться до цінностей, які стверджує, що сповідує», - переконаний експерт. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.