НОВИНИ

Засновник Facebook займеться політикою

Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг має намір зайнятися політикою. Зокрема він планує долучитись до створення лобістської фірми, в числі першочергових завдань якої стане підтримка реформи імміграційного законодавства США.

Як пише «КоммерсантЪ-Украина» з посиланням на San Francisco Chronicle, у штаб-квартирі соціальної мережі поки не коментують нову ініціативу Марка Цукерберга.

Раніше  засновник Facebook намагався не брати участь у політичних кампаніях. За останні роки він двічі вніс пожертви в  $ 5 тис. до фонду комітетів, заснованих за допомогою соціальної мережі, і з'явився на декількох передвиборних зустрічах губернатора штату Нью-Джерсі Кріса Крісті.

Цього разу, за даними американського видання, 28-річний мільярдер пообіцяв вкласти в створювану лобістську фірму не менше $ 20 млн. Вклади інших учасників проекту оцінюються в суми від $ 2 млн до $ 6 млн, але точний розмір пожертвувань наразі невідомий.

Фірма реєструється відповідно до прийнятого в США статусу 501 (c) (4), який дозволяє не розкривати джерела фінансування. За деякими даними, штаб-квартира лобістської структури буде розташована в Кремнієвій долині.

Нову фірму очолить колишній сусід Цукерберга по гуртожитку в Гарварді 27-річний Джо Грін. У свій час він прославився тим, що відмовився залишити університет заради створення Facebook. Як радник Грін взяв участь у невдалій президентської кампанії Джона Керрі і в 2007 році створив в соціальній мережі додаток, що дозволяє рекламувати благодійні ініціативи.

Крім нього, в число засновників проекту можуть увійти впливовий політичний консультант і колишній прес-секретар президента Клінтона Джо Локхарт і екс-директор національного комітету сенаторів-республіканців Роб Джесмер. Рекламою нової фірми опікуватиметься  нью-йоркське агентство SS + K, яке брало активну участь у виборчій кампанії Барака Обами в 2012 році.

Офіційно фірма опікуватиметься  "підвищенням глобальної конкурентоспроможності США". Однак засновники не приховують, що в число першочергових завдань входять підтримка реформ у сфері освіти та зміна імміграційного законодавства.

На початку березня 100 керівників провідних IT-компаній США підписали звернення до президента і конгресу, зажадавши полегшити процес отримання в'їзних віз для висококваліфікованих фахівців. Крім Марка Цукерберга, свої підписи під листом поставили глави Yahoo!, AT & T, Hewlett-Packard та Intel. Як вважають автори звернення, чинна в США імміграційна система заважає "унікальним фахівцям" отримати роботу в країні і провокує "неконтрольований витік високотехнологічних кадрів за кордон".

На реформуванні імміграційної системи наполягає і Білий дім. Але поки всі зусилля адміністрації блокуються представниками республіканців у конгресі, які вважають, що полегшення візового режиму неминуче призведе до неконтрольованого напливу нелегальних іммігрантів.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.