НОВИНИ

Екологи розповіли про причину екстремальних снігопадів у березні

Аномальні снігопади в Києві та Київській області зумовлені глобальними змінами клімату в цілому. Про це повідомила Марія Сторчило, координатор програми з питань змін клімату Національного екологічного центру України.

"Сніг в кінці березня, якого Київ не бачив 100 років, – це результат того, про що вже кілька років говорять вчені – глобальної зміни клімату. Існує хибне твердження, що глобальна зміна клімату – це тільки потепління. Ні. Глобальна зміна клімату – це посилення екстремальних природних явищ, повеней, засух", – заявила вона.

До того ж, фахівець наголосила, що ключову роль у питаннях погоди та боротьби з наслідками відіграє влада, оскільки у неї найбільше впливу на ситуацію. Вона зауважила, що потрібно зменшувати споживання енергії для підтримки екології.

"У цій боротьбі зі змінами клімату головним гравцем виступає влада, яка повинна долучитися до глобального процесу та дотримуватися міжнародних зобов'язань щодо скорочення викидів, скорочувати споживання енергії і збільшувати енергоефективність. Якщо зараз спрямовувати кошти і зусилля на боротьбу зі змінами клімату, то в майбутньому нам не доведеться адаптуватися до його наслідків, які будуть коштувати значно дорожче", – пояснила Сторчило.

У той час Держслужба з надзвичайних ситуацій попереджає про небезпеку повені в 11 областях України і в Києві.

Нагадаємо, що 23 березня, у зв’язку з ускладненням погодних умов, у Києві було оголошено надзвичайну ситуацію.

Столична влада щодня обіцяє ліквідувати наслідки снігопаду, проте ситуація залишається критичною уже протягом шести днів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.