НОВИНИ

Суд США виключив ряд американських компаній з позову Тимошенко до Фірташа

26 березня окружний суд Південного округу Нью-Йорка виключив із позову екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до компанії RosUkrEnergo і її співвласника Дмитра Фірташа претензії до ряду американських компаній, які Тимошенко охарактеризувала як «лабіринт підставних фірм RUE».

«Суд постановив: доказів позивача (Юлії Тимошенко – Ред.) в обвинуваченні американських відповідачів недостатньо, щоб підтвердити їх причетність до висновку Тимошенко, а також до допомоги та участі в схемах, наданих позивачем», – сказано в ухвалі суду, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Як випливає з документа, суддя Елісон Натан винесла відповідну постанову на підставі клопотання «про зняття звинувачень» від 27 квітня 2012 року, поданого американськими компаніями CMZ Ventures, Dynamic Group, Barbara Ann Holdings (BAH), Vulcan Properties, а також фізособами – Полом Манафортом і Бредом Заксоном.

«Клопотання про зняття звинувачень задовольнити», – зазначено в постанові суду.

В одній із компаній, до яких висувалися претензії, заявили, що, на їхню думку, «позов Тимошенко був необґрунтований, погано підготовлений і не аргументований».

«Аргументи Тимошенко та її юристів були настільки слабкі і поверхневі, що, за великим рахунком, суд не повинен був приймати цю справу до розгляду. По суті, рішення суду означає, що позов був всього лише ходом відчаю, зробленим з метою нагнітання тиску на Україну з боку міжнародної громадськості. Американські суди не грають в такі ігри. Тепер, якщо екс-прем'єр знову спробує направляти позови до судів США, вони не будуть прийняті на основі прецедентного права і рішення Окружного суду», – вважає джерело.

Нагадаємо, що в квітні 2011 року Юлія Тимошенко подала позов до Окружного суду Південного округу Нью-Йорка щодо компанії RosUkrEnergo (RUE) і її співвласника Дмитра Фірташа. Екс-прем'єр зажадала визнати факт змови між трейдером і «Нафтогазом» в ході розглядів у Стокгольмському арбітражі, в результаті якого RUE були повернуті 12,1 млрд кубометрів газу. У позові Юлія Тимошенко стверджувала, що RUE інвестувала «значні суми, отримані від трансакцій газу», у компанії США і Європи, в тому числі і через «лабіринт підставних фірм, включаючи відповідачів BAH, CMZ, Dynamic і Vulcan».

«Юлія Тимошенко та інші колишні чиновники зазнали політичних переслідувань і довільних затримань чинною українською владою, очолюваною президентом Віктором Януковичем. Ці дії були організовані посадовими особами з адміністрації Януковича – їх натхненником був Дмитро Фірташ, український мільярдер, довірена особа Януковича», – йшлося у позові .

На думку експертів, виключення американських компаній з позову Юлії Тимошенко може привести до закриття справи.

«Постанова суду здатна вдарити по юрисдикції справи, якщо немає інших прив'язок. Швидше за все, відповідач (RUE – Ред.) подасть клопотання про припинення справи на підставі того, що у американського суду немає юрисдикції. Якщо суд погодиться з такою заявою, справу буде припинено», – припускає керуючий партнер адвокатської фірми AstapovLawyers Андрій Астапов.

На думку захисників Юлії Тимошенко, постанова суду не позначиться на перспективах позову Тимошенко до RUE.

«Суд висловив свої претензії щодо наших пояснень, які стосувалися тільки американських компаній. Я ще не встиг ознайомитися з їхнім змістом, але вже поспілкувався з нашими американськими юристами – найближчим часом ми надамо суду нові пояснення», – заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.