НОВИНИ

В Німеччині забудовники попри протести знесли частину Берлінської стіни

Німецька фірма-забудовник, попри масові протести, знесла частину історичної Берлінської стіни, яка колись розділяла Німеччину на Східну та Західну. Про це повідомили в берлінській поліції.

У середу будівельники зняли чотири секції стіни розміром приблизно 1,2 метра, щоб звільнити місце для воріт будівельного майданчика, повідомили в поліції.

Після того, як робітники демонтували кілька фрагментів муру, на місце прибули близько 250 поліцейських.

"Ми стоїмо тут, щоб, з одного боку, забезпечити продовження монтажних робіт, а з іншого боку, ми хочемо запросити людей, які хочуть протестувати проти таких дій, і нарешті дозволити їм провести протест", - сказав речник поліції Фолькер Александер Тоенніс.

За повідомленнями німецьких ЗМІ, інцидентів поки що не було, однак біля Берлінської стіни збирається дедалі більше протестувальників.

Усього знесуть 22 метри Берлінської стіни, аби збудувати житлові будинки на березі річки.

Незважаючи на те, що цю ділянка з 1991 року занесено до об'єктів культурної спадщини, захист поширюється лише на стіну, але не на землю, на якій вона стоїть.

До речі, це найдовша частина Берлінського муру, яка тягнеться на 1,3 км. Вона називається Східна галерея, і відома своїми графіті й розписами.

Стіна стала найбільш відвідуваним місцем на початку 1990-х, коли іноземні художники зобразили на ній різкі, іноді доволі образливі малюнки, як, наприклад, поцілунок лідерів Радянського Союзу та Східної Німеччини.

Однак останнім часом місце на березі річки Шпрее, де розташована Східна галерея, перетворилося на символ елітного житла нового Берліну. І забудовники прагнуть побудувати там дорогі помешкання.

17 березня у столиці Німеччини до 10 тисяч людей вийшли на акцію протесту проти планів міської влади знести частину Берлінського муру, яка зараз є художньою галереєю під відкритим небом East Side Gallery.

Близько місяця тому група громадських активістів зірвала роботи з демонтажу Берлінського муру, демонстрації тривали кілька днів поспіль. У результаті будівельники встигли проробити в стіні лише невелику дірку, яку берлінці відразу ж заставили транспарантами і обнесли червоною стрічкою. Всі акції протесту проходили мирно.

Як відомо, в декоративному оформленні решток Берлінського муру відразу після об'єднання Німеччини брали участь більше 120 художників з 20 держав.  З 1991 року East Side Gallery охороняється державою як пам'ятка культури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.