НОВИНИ

Події 27 березня: Київ знову застряг у заторах, візит місії МВФ, банківські обмеження на Кіпрі

У середу зранку та ввечері Київ знову застряг у заторах; до України прибула місія Міжнародного валютного фонду; Конституційний суд відмовився оцінювати мовний закон; Саакашвілі схвалив обмеження своїх повноважень; та на Кіпрі ввели обмеження на на зняття готівкових коштів.

Зранку 27 березня рівень заторів у Києві сягнув восьми балів з 10. Про це свідчила інформація сервісу Яндекс.Пробки. Було зафіксовано щонайменше 10 дорожньо-транспортних пригод. Згодом прес-служба КМДА повідомила про введення обмежень на в’їзд до міста великогабаритного транспорту. У міськадміністрації запевняли, що такі заходи дозволять розвантажити трафік на автошляхах столиці та сприятимуть безперешкодному вивезенню снігу, оскільки рух великогабаритного транспорту в погодних умовах, що склалися, значно ускладнює роботу дорожніх служб і створює ряд проблем для всіх учасників руху. Із критикою таких ініціатив виступив прем’єр-міністр Микола Азаров, заявивши, що повна заборона на в’їзд вантажівок до Києва унеможливить «постачання багатомільйонного міста».

Ввечері ж виникли проблеми із роботою міської електрички. Через скасування частини рейсів на перонах скупчувалися сотні людей.

Також у середу віце-прем'єр Олександр Вілкул заявив, що активне танення снігу в Україні очікується з 5 квітня. Голова ж Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських додав, що Києву та області паводок не загрожуватиме, однак можуть виникнути проблеми у Житомирської, Закарпатської, Тернопільської, Хмельницької та Одеської областей.

27 березня до України прибула місія Міжнародного валютного фонду. Візит експертів триватиме до 10 квітня. Уряд України і МВФ мають намір обговорити умови нової програми кредиту stand-by на суму близько 15 млрд доларів.

Цього ж дня в МВФ повідомили, що з 1 травня звільнено від обов'язків постійного представника в Україні Макса Альєра і призначив замість нього Жерома Ваше. Альєр обіймав посаду постійного представника в Україні з 2009 року. Він залишить Київ після завершення терміну його призначення в кінці квітня. У повідомленні МВФ відзначається, що Ваше є громадянином Франції і має великий досвід роботи в сфері проблематики країн з розвиненою економікою, а також з економіками країн, ринки яких знаходяться на стадії формування.

У середу Конституційний Суд відмовився розглядати уже четверте подання про визнання неконституційним мовного закону "Ківалова-Колесніченка". Про це з посиланням на власні джерела повідомили українські ЗМІ. Зазначається, що КС відхилив подання 51 народного депутата.

Народні депутати просили визнати даний закон неконституційним у зв’язку з порушенням процедури його розгляду, ухвалення та набрання чинності. Як аргументи, депутати від опозиції звертали увагу суддів на порушення положень регламенту під час попереднього розгляду законопроекту, внесення його на голосування та відсутність окремих депутатів під час голосування.

Судді КС не взяли до уваги наявність рішення Європейського суду з прав людини у справі "Олександр Волков проти України" та відмовили з формальних підстав, вказавши, що суд не уповноважений перевіряти дотримання положень регламенту Верховної Ради під час прийняття законів.

27 березня президент Грузії Міхаіл Саакашвілі підписав ухвалені парламентом конституційні поправки про обмеження права президента.

«Президент вже підписав конституційні поправки. Це означає, що закон з завтрашнього дня набуде чинності і президент не матиме спокуси використовувати неправильний механізм. Влада зможе працювати у більш спокійній обстановці і, що найголовніше, ніхто в Грузії ніколи не зможе змінити без виборів уряд, який має довіру народу», – спікер парламенту Грузії Давид Усупашвілі.

Та у середу стало відомо, що Кіпр ввів обмеження на зняття готівкових коштів у банкоматах. Так , максимальна сума, яку можна буде отримати готівкою, становитиме 300 євро на добу. Крім цього, фізичним особам буде заборонено вивозити за кордон понад 1000 євро готівкою. Максимальна сума, яку власники карток кіпрських банків зможуть витратити за кордоном протягом місяця, встановлена ​​на позначці в 5000 євро.

Крім того, за даними видання "Катімеріні", кіпрська влада зажадає повернення на Кіпр в 10-денний термін усіх доходів, отриманих від експорту чи продажу майна на території Кіпру. Банкам заборонено виконувати транзакції, метою яких є обійти встановлені заходи.

Контроль над рухом капіталу стосуватиметься всіх рахунків, платежів та переказів у всіх кіпрських банках, незалежно від валюти, в якій проводиться операція, повідомляє газета.

Міністр фінансів Кіпру Міхаліс Сарріс (Michalis Sarris) наголосив, що вжиті заходи необхідні для того, щоб уникнути колапсу фінансових інституцій за браком ліквідності, який може виникнути після масового зняття готівки з банківських рахунків.

Оголошені обмеження будуть чинні протягом чотирьох днів з 12.00 28 березня, коли відновлять роботу кіпрські банки, закриті з 16 березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.