НОВИНИ

За групове побиття затриманого донецький суд позбавив волі лише одного міліціонера

26 березня Петровський районний суд Донецька виніс вирок у справі стосовно співробітників міліції, які катували затриманого. Лише один із винуватців отримав тюремний термін.

Судовий розгляд справи щодо побиття і згвалтування кийками 41-річного донеччанина Михайла Бєлікова міліціонерами тривав дев'ять місяців. Адвокатом потерпілого виступав відомий донецький правозахисник Сергій Салов, який тиждень тому пішов із життя, пише «КоммерсантЪ-Украина».

26 березня суддя Олександр Фунжій зачитав вирок, згідно з яким, дільничний міліціонер Петровського РВВС Руслан Сутковой, який безпосередньо бив і гвалтував Бєлікова, засуджений до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади строком на три роки.

Рядового військовослужбовця Вадима Чіжкова, за участь в тортурах затриманого, суд засудив до чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном на три роки та позбавленням права обіймати певні посади строком на три роки.

Начальник дільничних інспекторів Петровського районного відділу міліції, підполковник Олег Заєць особисто не брав участь у тортурах, але вимагав від Бєлікова 1,5 тис. грн за те, щоб допомогти йому піти з опорного пункту живим, засуджений до п'яти років позбавлення волі з випробувальним терміном на три роки.

Міліціонери також засуджені до виплати грошового штрафу на користь держави і позбавлені звань.

Також суд постановив стягнути із Державного казначейства на користь потерпілого Михайла Бєлікова 250 тис. грн моральної шкоди.

Слід зазначити, що під час процесу підсудні ображали потерпілого і звинувачували в наклепі.

У прокуратурі не згодні з м'якістю цього вироку і будуть оскаржувати його в апеляційному порядку.

Нагадаємо, що 17 червня минулого року міліціонери затримали 41-річного мешканця Петровського району Донецька Михайла Бєлікова і доставили його в опорний пункт для складання протоколу про адміністративне правопорушення – розпивання алкогольних напоїв у громадському місці. Там затриманого побили і згвалтували кийками. Лікарі діагностували у потерпілого ушкодження м'яких тканин, внутрішніх органів і закритий перелом ребра, кваліфікувавши ці ушкодження як тяжкі.