НОВИНИ

Кожара вважає, що Україна сприяє зближенню Росії та ЄС

Україна, реалізовуючи свої євроінтеграційні прагнення і розвиваючи тісне партнерство з Росією, тим самим робить ближчими обидві ці сторони. Про це сказав міністр закордонниї справ Леонід Кожара в інтерв’ю «Російській газеті».

«Думка про те, що Україна, як герой з казки, знаходиться на роздоріжжі двох доріг, на мій погляд, сильно помилкова. Хоча, на жаль, вона досить поширена», - сказав Кожара.

Він наголосив, що Росію та Європейський союз не потрібно протиставляти. «І те, що вони географічно знаходяться по різні боки України, їх також такими (протилежними - ред.) не робить. Навпаки, саме у відмінності і різноманітності полягає їх привабливість для України», - сказав він.

Міністр вказав, що Росія для України є найважливішим стратегічним партнером, тому  «всебічний розвиток взаємовигідних відносин з нею є зовнішньополітичним пріоритетом для України».

«У свою чергу, Європейський союз - це не просто об'єднання країн за географічною ознакою. Перш за все це втілення ідеї об'єднаної Європи, з високими стандартами життя, загальновизнаними демократичними і людськими цінностями, без розділових ліній. На досягнення саме такої мети направлений стратегічний курс України», - сказав Кожара.

«Так що, в даному випадку потрібно говорити не стільки про вибір, скільки про пошук взаємодоповнення. А також про те, що, реалізовуючи свої євроінтеграційні прагнення і розвиваючи тісне партнерство з Росією, Україна тим самим зближає обидві ці сторони», - підсумував міністр. 

Читайте також: Між Сходом і Заходом. Києву потрібно позбутися ілюзій щодо можливості гри на два боки

Як відомо, на думку директора департаменту в справах ЄС МЗС Польщі Павела Свєбода, українська влада намагається переконати партнерів по ЄС в тому, що вона має альтернативу у вигляді покращення стосунків з Росією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.