НОВИНИ

  ▪   Мілан Лєліч

Співдоповідачі ПАРЄ не планують провідувати Тимошенко й Луценка

Співдоповідачі Парламентської Асамблеї Ради Європи Майліс Репс і Марієтта де Пурбе-Лундін під час свого візиту до України 14-16 квітня не планують відвідувати Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, натомість матимуть зустрічі з їхніми адвокатами. Про це у коментарі Тиждень.ua повідомила Марієтта де Пурбе-Лундін.

Вона зазначила, що остаточний графік зустрічей, які співдоповідачі ПАРЄ проведуть під час перебування в Україні, ще остаточно не затверджено. Однак вони мають намір зустрітися з президентом України, спікером та представниками Ради та ін.

За словами Марієтти де Пурбе-Лундін, перенесення візиту з 4-5 квітня на 15-16 квітня запропонувала українська сторона.

«Українська сторона не змогла забезпечити проведення усіх потрібних зустрічей 4-5 квітня і запропонувала перенести візит на 15-16 квітня. Сподіваюсь, що тепер усі зустрічі вдасться організувати», – сказала вона.

За її словами, у перенесенні візиту вона не бачить якихось політичних мотивів чи спроб протидії з боку української влади.

«Як бачите, візит було відкладено фактично лише на десять днів, тому я б не говорила, що має місце якась протидія. Подивимось, як розгортатимуться події вже під час нашого візиту»,  – сказала співдоповідачка.

Вона додала, що під час візиту будуть підніматися питання щодо виконання Україною її зобов’язань перед Радою Європи, зокрема питання про ув’язнення опозиційних лідерів.

Нагадаємо, сьогодні газета “КоммерсантЪ-Украина” повідомила, що влада відмовляється приймати в Україні співдоповідачів місії ПАРЄ. «Протягом останніх двох місяців співдоповідачки асамблеї з українського питання Майліс Репс і Марієтта Пурбе-Лундін не можуть відвідати Україну. Влада знаходить все нові відмовки – то президента немає, то ще щось», – розповіло джерело «КоммерсантЪ-Украина».  За даними видання, візит двічі переносився з метою мінімізувати ризик дискусії про проблеми в Україні на квітневій сесії ПАРЄ.

У свою чергу у Міністерстві закордонних справ України назвали інформацію про затягування візиту співдоповідачок ПАРЄ безпідставною.

Згодом депутат естонського парламенту Майліс Репс заявила, що візит співдоповідачів ПАРЄ до України був відкладений із технічних причин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.