НОВИНИ

  ▪   Олександр Михельсон

Бєрєзовскій навчав людей Ющенка на прикладах Єльцина й Путіна

Російський олігарх Боріс Бєрєзовскій, котрий помер у Великобританії 23 березня на 68-му році життя, фінансово підтримав Помаранчеву революцію лише одного разу. Про це в інтерв’ю Тиждень.ua розповів голова виборчого штабу кандидата в президенти Віктора Ющенка в 2004 році Роман Безсмертний.

«Це ні для кого не секрет, і сам Боріс Абрамовіч про це говорив: він давав кошти на розвиток демократії в Україні для різних інституцій. Інша справа, що безпосередньо на Майдані був лише один випадок. Його помічник і прес-секретар Дем’ян Кудрявцев приїхав просто на революційний Майдан, і запропонував нам обігрівачі для наметів», - сказав Безсмертний.

За словами політика, було придбано близько 60 обігрівачів.

«Я не знаю, чому така ініціатива була. Він (Кудрявцев – Тиждень.ua) приїхав і спитав: чим допомогти? Я сказав, що у нас тут холодно в наметах, потрібні обігрівачі. Обігрівачі ці й були закуплені», - уточнив Безсмертний.

Він також розповів, що в 2002 році опозиціонери самі вийшли на Боріса Бєрєзовского в пошуках підтримки.

«Перед цим ми спілкувалися з Бадрі Патаркацишвілі. Чому? Ні для кого не секрет: я працював в тісній співпраці з Давидом Жванією», - сказав Безсмертний.

Як відомо, грузинський мільярдер Патаркацишвілі, котрий раптово помер у 2008 році у віці 53 років, приятелював із Давидом Жванією та був бізнес-партнером Бєрєзовского.

Роман Безсмертний також дав зрозуміти, що Бєрєзовский надавав консультації виборчому штабові кандидата в президенти Віктора Ющенка.

«З 2002 по 2004 спілкування велося в трикутнику Жванія – Безсмертний – Бєрєзовскій. Те, що хотів я – це, в основному, аналіз ситуації з виборами в Росії. По виборах Єльцина й Путіна. По суті, ми моделювали майбутні вибори в Україні. Мене цікавили технологічні аспекти, що і як робилося», - сказав Безсмертний.

Нагадаємо, тіло Березовського було знайдено  23 березня у ванній його будинку в англійському графстві Беркшир .За даними поліції, результати розтину вказують на те, що причиною його смерті стало задушення, однак слідів насильства немає. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.