НОВИНИ

У Парижі протестували проти одностатевих шлюбів

Французька поліція застосувала сльозогінний газ для розгону учасників акції протесту проти одностатевих шлюбів в Парижі, повідомляє Фран Прес.

Акція протесту, ініціатором якої виступила організація "Маніфестація для всіх", пройшла поблизу Тріумфальної арки.

Учасники акції, які приїхали до столиці з різних департаментів країни, протестували проти так званого законопроекту "Шлюб для всіх", який у разі прийняття легалізує в країні одностатеві шлюби і дозволить таким сім'ям всиновлювати дітей.

За даними організаторів, в акції протесту взяли участь близько 1,4 млн людей. Поліція повідомляє, що акція зібрала 300 тис. людей..

Під час акції кілька сотень агресивно налаштованих молодих людей прорвали кордон поліції і вирвалися на Єлисейські поля. Правоохоронці застосували сльозогінний газ. Дві людини були заарештовані, про постраждалих не повідомляється.

Як відомо, у середині лютого законопроект схвалила нижня палата парламенту Франції, а його розгляд у верхній палаті  - сенаті, запланований на початок квітня.

Легалізація одностатевих шлюбів - одна з передвиборних обіцянок президента Франсуа Олланд. Наразі у Франції дозволені цивільні союзи одностатевих пар, однак соціалісти вирішили легалізувати такі шлюби та надати таким подружжям можливість всиновлювати дітей.

Проти цього кроку виступають представники правої опозиції і католицька церква.

Попередня акція протесту проти одностатевих шлюбів відбулась 13 січня на Марсовому полі Парижа, участь у ній взяли від 340 тисяч (за оцінкою поліції) до 800 тисяч чоловік (згідно з даними організаторів).

Читайте також: Французи мріють про постфеміністичне суспільство

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.