НОВИНИ

Польський політик: Українська влада намагається переконати ЄС, що вона має альтернативу в Росії

Українська влада намагається переконати партнерів по ЄС в тому, що вона має альтернативу у вигляді покращення стосунків з Росією та інтенсивних контактах з державами «на підйомі», особливо, з Туреччиною та Китаєм. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» розповів директор департаменту в справах ЄС МЗС Польщі Павел Свєбода.

За його словами, українська влада применшує також значення системи цінностей ЄС, вважаючи, що в часи економічної кризи Союз буде проводити угодницьку політику, в якій демократія і повага до прав людини відійде на другий план.

«Така стратегія є дуже ризикованою. Демократична правова система є сутністю Євросоюзу. Без неї європейська інтеграція не була б тим, чим вона є. Конкуруючи з новими потужними державами, ЄС не відійде від демократії, оскільки це є його головним активом. Якщо хтось очікує, що буде інакше, він глибоко помиляється», - підкреслив Свєбода.

Він розповів, що досвід Польщі свідчить, яке величезне значення в модернізації економіки відіграє приплив іноземних інвестицій.

«Це вони були на перший час джерелом нових технологій і підвищення ефективності у польській економіці. У випадку з Україною немає кращого доказу економічної доцільності зближення з ЄС і підписання Угоди про асоціацію», - вважає Свєбода.

Детальніше інтерв’ю польського політика читайте у журналі «Український тиждень» №12.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.