НОВИНИ

Парламент Грузії проголосував за обмеження прав президента

Парламент Грузії проголосував сьогодні в першому з трьох читань за поправки до конституції країни, які мають на меті обмежити повноваження президента щодо розпуску парламенту і призначення уряду.

За це голосували депутати і владної більшості, і пропрезидентської опозиційної меншості – 135 депутатів із загалом 147, які нині є в парламенті; проти не був жоден.

Серед пропонованих змін – заборона президентові розпускати парламент в останні півроку свого терміну на посаді.

Президент Міхаіл Саакашвілі, виступивши після голосування, високо оцінив те, що влада і опозиція змогли домовитися. Він також подякував депутатам своєї партії «Єдиний національний рух» за стійкість і за те, що вони, погодившись на компроміс щодо змін до конституції, водночас домоглися певних компромісів і від владної сили.

Саакашвілі, термін якого на посаді збігає в жовтні, також запевнив, що і без цих конституційних змін не має наміру розпускати парламент чи відправляти уряд у відставку.

Нагадаємо, на початку місяця парламент Грузії так само голосами депутатів і владної сили, і опозиції схвалив резолюцію про європейський і євроатлантичний курс країни і неможливість відносин чи союзів із державами, які визнають самопроголошену незалежність двох грузинських сепаратистських регіонів, Абхазії і Південної Осетії.

Нещодавно стало відомо, що міністр державної безпеки Грузії, за часів Едуарда Шеварнадзе, Валерій Хабурдзанія, який в останні роки мешкає у Москві, збирається створити в проросійську партію у грузинському парламенті.

Як повідомлялось раніше, президент Грузії Міхаіл Саакашвілі дорікнув грузинським чиновникам у їхньому "рабському менталітеті" стосовно росіян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.