НОВИНИ

У Януковича кажуть, що криміналізація наклепу може відбутись лише після обговорень

Усі законодавчі ініціативи щодо впровадження кримінальної відповідальності за наклеп повинні проходити широке громадське та експертне обговорення. Про це заявила прес-секретар президента України Дарія Чепак.

«Я хочу звернути увагу всіх учасників і можливих ініціаторів законодавчих ініціатив у цьому напрямку на важливість обговорення усіх деталей таких законопроектів у першу чергу з громадськими організаціями, міжнародним експертним середовищем, експертами всередині України», - наголосила Чепак.

Вона також підкреслила, що "будь-які зміни в галузі законодавства, які стосуються медіа, повинні впроваджуватися тільки після широкого експертного обговорення".

Нагадаємо, 18 березня перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін запропонував запровадити кримінальну відповідальність за наклеп в Україні. Згідно з опублікованою інформацією, він має намір внести зміни у відповідну статтю до законодавства під час нинішньої каденції парламенту.

Як відомо, у жовтні 2012 року Верховна Рада скасувала прийнятий раніше у першому читанні проект закону "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, що стосуються посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини". Законопроект за авторством регіонала Віталія Журавського був прийнятий у першому читанні у вересні та викликав хвилю протестів в Україні.

Проект закону також викликав критику з боку Єврокомісії, Ради Європи, ОБСЄ, громадських організацій та депутатів Європарламенту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.