НОВИНИ

Голову луганської "Свободи" затримали на Харківщині

21 березня, приблизно о 16:00 в Ізюмі Харківської області було затримано голову Луганської обласної організації ВО «Свобода», помічника народного депутата Ігоря Швайки Артема Заїку.

Як повідомили у прес-службі «Свободи», «зі слів працівників міліції, які відмовилися складати будь-які процесуальні акти, це відбувається в рамках кримінального провадження у справі про виступ громади проти проведення сесії райради, на якій мало відбутися схвалення видобутку сланцевого газу компанією «Шелл».

За інформацією прес-служби, працівники міліції фактично витягнули Заїку зі службового приміщення народного депутата. Він встиг зробити один дзвінок і повідомити Швайку, що його в оточенні міліціянтів ведуть до Ізюмського райвідділку міліції. Подробиці з’ясовуються.

Як відомо, 14 березня 2013 року на Харківщині громада міста Ізюм за підтримки місцевої організації Всеукраїнського об‘єднання "Свобода" зайняла приміщення райради. Вони протестували проти ухвалення рішення про відкликання попереднього звернення до Верховної Ради України з проханням заборонити видобуток сланцевого газу на території України.

27 лютого більше тисячі мешканців міста Ізюм на центральній площі міста протестували проти видобутку компанією Shell сланцевого газу на Харківщині.

Нагадаємо, Chevron та Shell було визначено переможцями конкурсів на початку травня 2012 року, консорціум ExxonMobil (40%), Shell (35%), OMV (15%) та НАК "Надра України" (10%) - у середині серпня.

24 січня у Давосі було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.

Згодом віце-президент компанії Shell в Україні Грехем Тайлі заявив, що видобуток газу не розпочнеться доти, доки не будуть проведені екологічні дослідження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.