НОВИНИ

Власенко: Тимошенко не братиме участі в суді по ЄЕСУ в режимі відеоконференції

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко не братиме участь у засіданні Київського райсуду у "справі ЄЕСУ" в п'ятницю в режимі відеоконференції. Про це заявив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко.

"За старим КПК, який застосовується до цього процесу, не передбачено проведення судового засідання в режимі відеоконференції, а дозволено проведення відеоконференцій тільки в частині окремих слідчих та інших дій. Юлія Володимирівна не збирається порушувати закон", - сказав він.

На думку захисника, існуюча практика проведення судового засідання в режимі відеоконференції свідчить про те, що цей спосіб участі абсолютно не гарантує дотримання прав людини.

"Проведення засідання в режимі відеоконференції, зокрема, у справі Луценка, абсолютно чітко показало, що влада просто маніпулює цією формою участі в судовому засіданні. Цей спосіб участі абсолютно не гарантує дотримання прав особи, що бере участь у відеоконференції", - підкреслив Власенко.

Водночас, він ухилився від прямої відповіді на запитання про позицію Тимошенко щодо особистої участі в засіданні в п'ятницю.

"Завтра ми всі дізнаємося. У моїй присутності представники пенітенціарної служби Юлії Володимирівні це запитання не ставили", - сказав Власенко.

Нагадаємо, на початку березня прес-служба Державної пенітенціарної служби України повідомила, що екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко поки що відмовляється від участі у судових засіданнях в режимі відеоконференції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.