НОВИНИ

Суд підтвердив - екс-міністра Таджикистану екстрадують

Апеляційний суд Києва підтвердив законність обрання екс-прем’єру Таджикистану Абдумаліку Абдуллоджонову екстрадиційного арешту. Відповідне рішення оголосила колегія суддів Апеляційного суду.

“Ухвалу Шевченківського райсуду Києва від 15 березня 2013 року, яким застосовано екстрадиційний арешт по відношенню до Абдумаліка Абдуллоджонова до рішення про його фактичну передачу правоохоронним органам Республіки Таджикистан залишити без змін. Апеляцію адвоката Федура залишити без задоволення”, - зазначається в рішенні суду.

Також в ньому підкреслюється, що воно є остаточним і оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали буде оголошено 28 березня.

Як повідомлялося, минулого тижня суд ухвалив узяти Абдуллоджонова під екстрадиційний арешт терміном до 1 року; протягом цього часу Україна має вирішити, чи екстрадувати його до Таджикистану. Там колишнього прем’єра звинувачують у низці тяжких кримінальних злочинів, зокрема, в замаху на його політичного супротивника, президента Емомалі Рагмона. Абдумалік Абдуллоджанов заперечує ці звинувачення.

Президент Віктор Янукович, за повідомленнями, мав у неділю й понеділок перебувати з офіційним візитом у Таджикистані, але цей візит не відбувся без оголошення причин.

Управління Верховного комісара у справах біженців (УВКБ) ООН висловило глибоку стурбованість з приводу продовженння утримання під вартою і можливої екстрадиції Абдумаліка Абдуллоджанова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.