НОВИНИ

EUobserver: Мєдвєдєв обурений небажанням ЄС інформувати Кремль про ситуацію з Кіпром

На спільній прес-конференції з главою Єврокомісії Жозе Мануелом Баррозу, яка відбулася сьогодні, 21 березня, в Москві, прем’єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв назвав вимоги ЄС до Кіпру «абсурдними». Про це повідомляє The EUobserver.

Мєдвєдєв назвав плани ЄС щодо порятунку Кіпру «м’яко кажучи дивними,…абсурдними…безглуздими».

«Ситуація непередбачувана і суперечлива. Її (модель порятунку) переглядали вже кілька разів. Сьогодні я зайшов в Інтернет і побачив інший план В або С або будь-який інший план», - заявив Мєдвєдєв.

Він дорікнув інституціям ЄС за нездатність належним чином повідомити про своє рішення Москві.

«Система раннього попередження не спрацювала дуже добре...це означає, що ми повинні над цим попрацювати», - сказав він.

У цьому зв'язку він процитував неназваних російських «євроскептиків», які кажуть: «Криза євро зміцнила ідеї, що у 21-му столітті Європа знаходиться в занепаді...що європейський проект виявився занадто громіздким».

У свою чергу Баррозу повідомив Мєдвєдєва, що ЄС не зміг би повідомити Росію навіть якби хотів.

«Що стосується висновків останньої Єврогрупи (міністрів фінансів, які розробляли план), Росію не поінформували тому, що не поінформували уряди Європи. Давайте говорити пра цю проблему абсолютно відкрито і чесно. Перед зустріччю Єврогрупи не було попереднього рішення. На засіданні група дійшла висновку, мені здається, ближче до ранку суботи, і рішення стало результатом компромісу», - сказав він.

«Я не вірю в ідею занепаду Європи. Європейський Союз сильніший, ніж сьогодні модно говорити», - додав Баррозу. 

Нагадаємо, рішення про стягнення податку з депозитів резидентів та нерезидентів банків Кіпру прийняли на позачерговій нараді Єврогрупи уранці 16 березня. Податок був одним з обов'язкових умов отримання країною фінансової допомоги від міжнародних кредиторів на суму в €10 млрд.

З банківських вкладів менших за €100 тис. спишуть податок 6,75%, з депозитів понад €100 тис.- 9,9%. Очікується, що ці заходи дозволять Кіпру виручити до €5,8 млрд.

Вкладники отримають відповідні списаним сумам частки в банківському капіталі. 19 березня парламент, а 21 березня уряд Кіпру відмовились вводити податок. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги