НОВИНИ

Уряд Кіпру відмовився вводити податок на депозити

Уряд Кіпру відмовився від ідеї оподаткування депозитів. Про це 21 березня заявив голова парламенту Яннаку Оміра після наради у президента Нікоса Анастасіадіса.

"Ми не обговорюємо скорочень і не повертаємося до скорочень", - сказав спікер, який очолює одну з опозиційних парламентських партій.

Він закликав громадян зберегти атмосферу єдності і рішучості, підтримати ініціативи та рішення, які прийняті політичним керівництвом в четвер і будуть прийматися в найближчі дні.

Як повідомлялось, парламент Кіпру 19 березня відхилив законопроект про введення примусового списання частини депозитів у вигляді "податку". У запропонованому законопроекті пропонували списати 6,75% депозитів сумою в 20-100 тисяч євро, і 9,9% з більш великих вкладів.

Попереднє рішення про списання було прийнято урядом за наполяганням кредиторів ЄС, проте викликало паніку серед вкладників і поставило під загрозу існування фінансової системи Кіпру.

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс повідомив Єврокомісії, що кіпрський парламент не підтримає законопроект про одноразовий податок на депозити.

Нагадаємо, експерти оцінюють обсяг українських фінансів на Кіпрі від 12 до 25 млрд доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.