НОВИНИ

Frankfurter Allgemeine Zeitung: Україна стала каталізатором напруженості між Польщею і Росією

За останні роки Польща стала найважливішим супротивником Росії у Східній Європі. Про це пише німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

«І справді клімат у відносинах між Москвою і Варшавою останнім часом стає все гіршим. Причиною цьому є не тільки катастрофа під Смоленськом, але й те, що Польща в останні роки стала найважливішим супротивником Росії у Східній Європі. Особливо серйозним антагонізм двох країн є щодо України. Після провалу прозахідної Помаранчевої революції Росія намагається повернути цю колишню союзну республіку Радянського Союзу назад в свою залежність. Польща, яка сама постраждала від покоління під владою Росії відповідає на це захисними рефлексами і незважаючи на авторитарні нахили президента Віктора Януковича намагається якомога більше прив’язати Україну до Заходу. Варшава закликає ЄС захистити Київ від тиску російського газового монополіста і вимагає незважаючи на всі переслідування опозиції в країні домовитися і обов’язково підписати угоду про асоціацію», - пише видання.

«Таку позицію Туск нещодавно знову підтвердив. Під час Європейської Ради минулого тижня він підкреслив, що у енергетичних відносинах з Росію ЄС має діяти «чітко і однозначно». Він повинен врешті-решт запобігти тому, щоб «російський монополіст загрожував вільному ринку Європи», - додає FAZ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.