НОВИНИ

Менше третини громадян України вважають, що російська може бути другою державною мовою

Надання російській мові статусу другої державної підтримують 28% українців. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Водночас 47% опитаних вважають, що російська заслуговує статусу регіональної мови, в регіонах де цього бажає більшість населення.

19% опитаних вважають, що російську мову необхідно вилучити з офіційного спілкування на всій території України.

Крім того, 56% респондентів назвали своєю рідною мовою українську, 40% - російську, 3% - іншу мову, 1% не змогли відповісти на запитання.

Як повідомлялось, автор мовного закону, регіонал Вадим Колесніченко вважає, що російська мова повинна отримати в Україні вищий статус, ніж інші мови меншин, оскільки їй віддає перевагу низка національностей, що проживають на території України.

У вересні 2012 року народний депутат від фракції Партії регіонів Олександр Черноморов зареєстрував у Раді законопроект, який передбачає, що в Україні забезпечується право вільного користування російською мовою як мовою корінного народу України, мовою міжнаціонального і міжнародного спілкування, а в регіонах компактного проживання громадян, для яких російська мова є рідною, - функціонування російської мови нарівні з державним.

Нагадаємо, 3 липня 2012 Верховна Рада прийняла закон, що встановлює можливість офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади.

Статус регіональної вже надано російській мові у 8 областях і Криму. Разом з тим Закарпатська облрада визнала особливий статус угорської, румунської та русинської мов.

Три облради прийняли рішення визнати мовний закон у своїх регіонах не чинним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.