НОВИНИ

The Economist: християни продовжують тікати з арабських країн через утиски і нестабільність

Заворушення останніх двох років в арабському світі гонять з країн Близького Сходу і Північної Африки 13-мільйону громаду християн. Про це пише The Economist.

За словами видання, особливо загрозливою є ситуацію для християн, що живуть в Сирії, де триває страшна громадянська війна.

«Спочатку, як і в інших арабських країнах, християни і мусульмани незалежно від релігійної приналежності об'єднувалися, щоб повалити диктатора. Але багато християн, які становлять 2 млн 23-мільйонної країни вирішили перестрахуватися і триматися подалі від конфлікту, а дехто зробив ставку на президента Башара Асада, побоюючись, що його альтернатива буде ще гіршою…

Новому президенту Єгипту Мухаммеду Морсі з «Братів мусульман» не вдалося заспокоїти своїх християнських співвітчизників, які утворюють найбільшу громаду християн на Близькому Сході - близько 10% країни, що має населення у 85 млн осіб. У листопаді він образив їх не відвідавши інавгурацію нового коптського папи. Більшість християнських делегатів комітету, створеного минулого року для розробки проекту нової конституції, пішли з неї, заявивши, що більшість обрана Морсі зосередилась на створенні надмірно ісламістського документа, який…позбавляє прав не мусульман», - пише видання.

Читайте також: (Не)святковий час. Чи виживе християнство на Близькому Сході

«Якщо на рубежі 20-го століття християни становили десяту частину населення регіону, то нині їх частка становить менше 4%. Так сталося почасти через вищі темпи народжуваності серед мусульман і тому, що більша частка християн, особливо у багатших країнах мають шанси і бажання емігрувати. Але цьому сприяють також нові перешкоди релігійній свободі, про що свідчать дослідження Pew Forum. Християнам у Єгипті вже давно важко отримувати дозволи на будівництво церков. Вони також складають незначну частину армії, поліції або судових органів. Почастішало притягнення християн до відповідальності за богохульство», - йдеться в статті.

«Деякі християни навіть передбачають повний вихід з регіону. Окремі члени ради халдеїв і ассирійців Іраку заявляють, що єдиним шансом на їх виживання є окреме державне утворення на півночі Іраку. Інші з більшою надією зазначають, що їх спільнота пережила століття воєн та зміни імперій і династій. Ясно одне – в будь-якому разі християни на Близькому Сході переживають надзвичайно складний період», - додає видання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.