НОВИНИ

Компанія Колеснікова отримає з бюджету 3 млн на оприскування полів свиноводів-дослідників

Державне підприємство «Дослідне господарство Донецького інституту агропромислового виробництва Української академії аграрних наук» (селло Піски, Донецька обл.) 15 березня за результатами тендеру уклало угоду з ПрАТ «АПК-Інвест» на допоміжні послуги по вирощуванню агрокультур на 2,76 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Замовлено послуги з передпосівної культивації, посіву з внесенням добрив, обприскування та збирання врожаю на площі 1007 га, а також друге обприскування 500 га.

Державне підприємство займається розведенням свиней. ПрАТ «АПК-інвест», яке через ЗАТ «Укрінвест» контролюється народним депутатом від Партії регіонів Борисом Колесніковим, є одним з найбільших виробників свинини в Україні (торгові марки «М’ясна весна» і «Ковбасхарчпром»).

Цього разу «Дослідне господарство» провело відкриті торги. У попередні два роки фірма «АПК-інвест» отримувала підряди держпідприємства по неконкурентній процедурі «в одного учасника». З вересня 2011 року «АПК інвест» отримало підряди Дослідного господарства на 16,69 млн грн.

Співробітництво держпідприємства і фірми Колеснікова розпочалось після порушення  Донецьким господарським судом справи про банкрутство Дослідного господарства за позовом Ясинуватського управління Пенсійного фонду про стягнення боргу у розмірі 812 тис грн. За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, держпідприємство досі перебуває в стані банкрутства.

Як повідомлялось, у жовтні 2012 року aірмі, пов'язаній з Колесніковим, дали з бюджету 90 млн на ремонт дороги до Євро-2012. Зокрема,ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» будуватиме автодорогу в Донецьку від вул. Павла Поповича до автодороги Слов’янськ – Донецьк – Маріуполь. Вартість угоди склала 89,96 млн грн.

У січні цього року розпорядженням Кабінету Міністрів будівництво цієї дороги було внесено до переліку об’єктів, які мали реалізуватися в рамках підготовки до Євро-2012. Обсяг фінансування затвердили на рівні 40 млн грн., тобто вдвічі менше, аніж виділено в рамках тендеру.

Офіційними власниками корпорації «Альтком» є донецькі бізнесмени Олександр Тисленко та Сергій Павлічев. Однак фірму пов’язують з колишнім головою Донецької облради Борисом Колесніковим.

З моменту призначення Колеснікова віце-прем’єр-міністром з питань Євро-2012 кількість державних замовлень для «Альткому» зросла в декілька разів. Загалом же за чотири останні роки група «Альтком» отримала підряди на загальну суму 12,53 млрд грн.

Нагадаэмо, 2011 року Борис Колесніков, який тоді був віце-прем’єром, в рейтингу «Forbes-Україна» зі статками $430 млн піднявся з 42-го на 19-е місце

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.