НОВИНИ

У МЗС кажуть, що вже врахували критику Єврокомісії

МЗС України взяло до уваги щорічний Звіт Європейської Комісії та Європейської служби зовнішньої діяльності про прогрес у реалізації Європейської політики сусідства щодо України у 2012 році. Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті відомства.

"Документ відображає дедалі ширший спектр питань насиченого порядку денного відносин Україна-ЄС, що свідчить про сталу тенденцію до поглиблення та активізації двосторонньої взаємодії", - вважають у міністерстві.

"МЗС відзначає об’єктивну оцінку досягнень у двосторонніх відносинах та позитивних зрушень у процесі реалізації реформ в Україні. Серед них - парафування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та узгодження подальших кроків з метою її підписання, прогрес у реформуванні системи правосуддя, зокрема набуття чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом, схвалення законодавства про адвокатуру та свободу зібрань, створення Національного превентивного механізму, започаткування діяльності Конституційної асамблеї, прогрес в енергетичній сфері та імплементації Плану дій щодо лібералізації візового режиму, підписання оновленої Угоди про спрощення оформлення віз. Позитивно відзначається співпраця у сферах зовнішньої політики, досліджень і технологій, освіти, культури, охорони здоров’я, транспорту, екології, участі у програмах ЄС тощо", - зауважили в МЗС.

У міністерстві додали, що "попередній аналіз Звіту свідчить, що основні рекомендації, які містяться в цьому документі, вже враховані українською стороною, зокрема у контексті завдань, визначених Указом президента України № 127 від 12 березня 2013 року "Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції", а також розпорядженням Кабінету Міністрів України № 73 від 13 лютого 2013 року "Про План першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС у 2013 році".

"За результатами комплексного вивчення документа відповідні пропозиції будуть внесені на розгляд причетних міністерств і відомств України з метою подальшого обговорення в рамках діяльності спільних з ЄС робочих органів", - йдеться у заяві. 

Як повідомлялося, 20 березня було оприлюднено доповідь Єврокомісії щодо реалізації Європейської політики сусідства за 2012 рік, присвяченій Україні. У документі зазначається, що Україна не виконала більшість рекомендацій, однак наголошується і на окремих "кроках вперед".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.