НОВИНИ

Події 20 березня: доповідь Єврокомісії щодо України, Рада не визначилася з виборами в Києві, банки Кіпру не працюватимуть до наступного тижня

У середу було оприлюднено доповідь Єврокомісії щодо реалізації європейської політики сусідства за 2012 рік, присвяченій Україні; Верховна Рада відклала розгляд питання про вибори у Києві; в «Укрзалізниці» розповіли, коли очікувати «паспортизації» квитків; та банки Кіпру залишаться зачиненими до 26 березня.

У середу, 20 березня, було оприлюднено доповідь Єврокомісії щодо реалізації Європейської політики сусідства за 2012 рік, присвяченій Україні. У документі зазначається, що Україна не виконала більшість рекомендацій, однак наголошується і на окремих «кроках вперед».

"У 2012 році Україна не виконала більшість із ключових рекомендацій, які містилися в доповіді про реалізацію Європейської політики сусідства", - підсумовують експерти Єврокомісії.

"Тим не менш, вона зробила крок вперед у проведенні реформ судової системи та системи юстиції завдяки ухваленню нового Кримінально-процесуального Кодексу та іншого важливого законодавства", - наголошується в доповіді.

Ухвалення нового КПК і закону про свободу асоціацій були затьмарені випадками виборчого правосуддя і проведенням у жовтні 2012 року парламентських виборів, які показали погіршення демократичних стандартів, вважають у Єврокомісії.

Прогрес у здійсненні структурних реформ для підвищення конкурентоспроможності був повільним, констатує Єврокомісія.

Крім того, було відзначено, що за останній рік Молдова і Грузія «достатньо добре» співпрацювали з ЄС в рамках Європейської політики сусідства (ЄПС), в той час як Україна, яка раніше була фаворитом, відстає.

Водночас, єврокомісар з розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле сподівається, що Україна підпише Угоду про асоціацію з ЄС на саміті «Східного партнерства»

У середу Верховна Рада не спромоглася вирішити питання щодо виборів у Києві. Народні депутати не могли дійти згоди щодо питання про призначення позачергових виборів міських голів у Василькові Київської області та Алчевську Луганської області. Спікер парламенту Володимир Рибак запросив керівників фракцій на нараду та  оголосив перерву. На нараді керівників фракції було вирішено розглянути в комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування питання про призначення виборів Васильківського міського голови та проінформувати сесійну залу про своє рішення в четвер. Проте парламент не підтримав це рішення.

Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк звинуватив представників більшості в тому, що вони затягують час, щоб не підходити до розгляду постанови про призначення чергових виборів у Києві.  У відповідь лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов сказав, що опозиція сама хоче зірвати вибори в Києві. Врешті, було оголошено перерву до 10 ранку 21 березня.

Однак згодом депутат від "Батьківщини" Олександр Бригінець заявив, що якщо Партія регіонів у Верховні Раді не підтримає питання щодо призначення виборів Київради та Київського міського голови, то опозиція з 2 червня 2013 року заблокує Київраду.

"Можна блокувати, звичайно, і Верховну Раду, але Київрада закінчить свої 5 років повноважень в цей момент. І після цього ми просто не дамо їй працювати, якщо вибори (не будуть призначені). Можливо це прискорить дії Партії регіонів по тому, що вони проголосують за призначення виборів", - пояснив він.

20 березня стало відомо, що іменні проїзні залізничні квитки будуть введені через 15 днів після публікації відповідної постанови в офіційному друкованому виданні Кабінету міністрів України - газеті «Урядовий кур'єр». Про це повідомили у Державній адміністрації залізничного транспорту України ("Укрзалізниця"), коментуючи інформацію ряду ЗМІ про дату набуття чинності постанови Кабміну від 6 березня 2013 р. № 160 «Про внесення змін до Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом».

Про дату публікації й, відповідно, початок продажу квитків із вказівкою прізвища та імені пасажира «Укрзалізниця» повідомить додатково.

Та у середу стало відомо, що банки Кіпру не відновлять свою роботу і не відкриються доти, доки не буде прийнято програму стабілізації національного фінансового ринку

"Така позиція Німеччини, яка зараз тисне на керівництво Європейського центрального банку (ЄЦБ) з тим, щоб переконати його припинити після 22 березня кредитування кіпрських банків", - повідомив співробітник Єврокомісії журналістам.

"Зараз дані кредити ЄЦБ, які надаються під державні облігації мінфіну Кіпру, забезпечують половину необхідних фінансових коштів для підтримки кіпрських банків на плаву. В той момент, коли кредитна лінія ЄЦБ закриється для банків Кіпру, вони виявляться банкрутами", - підкреслив співробітник Єврокомісії.

Згідно з наявною інформацією, банки Кіпру залишаться закритими, щонайменше, до 26 березня. Незалежні фахівці вважають, що Німеччина встановила дану дату в якості граничної для прийняття Нікосією стабілізаційної програми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.