НОВИНИ

Кіпрські банки можуть залишитися зачиненими до наступного тижня

Кіпрські банки не відновлять свою роботу і не відкриються доти, доки не буде прийнято програму стабілізації національного фінансового ринку. Про це повідомив журналістам співробітник Єврокомісії.

"Така позиція Німеччини, яка зараз тисне на керівництво Європейського центрального банку (ЄЦБ) з тим, щоб переконати його припинити після 22 березня кредитування кіпрських банків", - зазначило джерело.

"Зараз дані кредити ЄЦБ, які надаються під державні облігації мінфіну Кіпру, забезпечують половину необхідних фінансових коштів для підтримки кіпрських банків на плаву. В той момент, коли кредитна лінія ЄЦБ закриється для банків Кіпру, вони виявляться банкрутами", - підкреслив співробітник Єврокомісії.

Згідно з наявною інформацією, банки Кіпру залишаться закритими, щонайменше, до 26 березня. Незалежні фахівці вважають, що Німеччина встановила дану дату в якості граничної для прийняття Нікосією стабілізаційної програми.

Як відомо, уряд Кіпру повинен знайти 7 млрд євро на стабілізаційну програму, ще 10 млрд євро надасть решта країн Євросоюзу.

Нагадаємо, парламент Кіпру у вівторок відхилив законопроект про введення примусового списання частини депозитів у вигляді "податку". У запропонованому законопроекті пропонували списати 6,75% депозитів сумою в 20-100 тисяч євро, і 9,9% з більш великих вкладів.

Попереднє рішення про списання було прийнято урядом за наполяганням кредиторів ЄС, проте викликало паніку серед вкладників і поставило під загрозу існування фінансової системи Кіпру.

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс повідомив Єврокомісії, що кіпрський парламент не підтримає законопроект про одноразовий податок на депозити.

Як повідомлялось, експерти оцінюють обсяг українських фінансів на Кіпрі від 12 до 25 млрд доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.