НОВИНИ

Фірташу не подобаються наміри влади боротися з офшорними схемами

Законопроект про трансферне ціноутворення у нинішньому вигляді не влаштовує Федерацію роботодавців України. Про це заявив глава федерації Дмитро Фірташ.

"Ми не хочемо сказати, що це погана справа, і ми не впевнені, що воно дуже чітко проговорено і дасть результат, який необхідний. Тобто, ми не підпишемо і будемо проти, але це ще не кінець".- сказав Фірташ, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, Федерація перегляне свою позицію, якщо законопроект відповідатиме прагненням бізнесу і роботодавців.

Як повідомлялось, уряд схвалив законопроект про контроль над трансферним ціноутворенням.

Згідно з документом, контроль за трансфертними цінами буде здійснюватися у випадку, якщо сукупний обсяг операцій платника податків з контрагентом перевищив 50 млн.грн. в рік. Бізнес, у свою чергу, буде подавати звітність раз на рік, до 1 травня наступного за звітним року.

Міністерство доходів і зборів буде проводити аналіз інформації дистанційно, без втручання в діяльність бізнесу. У разі неподання звіту або документації за трансфертними цінами або виявлення порушень, міністерство може провести перевірку.

При цьому в законопроекті передбачено, що міністерство не має права перевіряти ціноутворення в контрольованих угодах у межах звичайної податкової перевірки. Незабаром документ передадуть на розгляд Верховної Ради.

Законопроект націлений на ліквідацію схем і операцій з пов'язаними офшорними структурами за заниженими/завищеними цінами, за допомогою яких з України за кордон виводиться з-під оподаткування до 100 млрд грн щорічно, в результаті чого держбюджет недоотримує 20-25 млрд грн.

Читайте також: «Сім’я» створює законодавчу базу для посилення тиску на олігархів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.