НОВИНИ

Томенко впевнений, що кримінальної відповідальності за наклеп не допустять

Український парламент не прийме "середньовічну норму" закону про кримінальну відповідальність за наклеп. Таку думку озвучив глава комітету з питань свободи слова та інформації, депутат від "Батьківщини" Микола Томенко.

Томенко назвав "середньовіччям" спроби повернути дану норму в законодавство і запевнив, що опозиція не допустить ухвалення таких змін до законів.

"Я вважаю, що чергова ініціатива повернути кримінальну відповідальність за наклеп - це удар не тільки проти опозиційних політиків, але, перш за все, проти журналістів і громадських діячів", - сказав він.

"Виходячи з того, в якому стані перебувають сьогодні правоохоронні органи та судова система України, можна очікувати, що кримінальні справи будуть порушуватися за списком щодо громадських діячів або журналістів за наклеп або образу", - вважає політик.

За словами Томенка, в комітеті зі свободи слова та інформації вважають, що "це торкнеться, в першу чергу, журналістів та громадських діячів на місцевому рівні". "Чиновники на місцях сьогодні включилися в боротьбу з незалежними ЗМІ або громадськими діячами, які турбують їх своєю критикою", - зазначив він.

"Якщо буде прийнято таке рішення, то в багатьох регіонах глави обласних і районних державних адміністрацій списками будуть ініціювати кримінальну відповідальність за так званий наклеп", - прогнозує голова комітету.

Як повідомлялось, перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін у своїй статті для видання "Закон і бізнес" вказав  на доцільність повернення в Україні кримінальної відповідальності за дифамацію - публічне поширення реальних або вигаданих відомостей, що принижують честь, гідність чи ділову репутацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.