НОВИНИ

Європейський суд прийняв до розгляду скаргу опозиційного кандидата з проблемного округу на Черкащині

Європейський суд з прав людини минулого тижня взяв до розгляду скаргу кандидата від опозиції на парламентських виборах-2012 по мажоритарному округу №197 (Черкаська область) Леоніда Даценка. Про відповідне рішення Даценка листом повідомив секретар суду.

За повідомленням, суд розгляне «скаргу, як тільки це буде можливо».

"Розгляд здійснюватиметься на основі наданих вами інформації та документів",  – йдеться у листі з Європейського суду з прав людини.

Як стверджує член ПП "Фронт змін", висуванець ВО "Батьківщини" Даценко, після безрезультатного розгляду своїх скарг в українських судах, він звернувся зі скаргою до Європейського суду з прав людини. На розгляд суду він подав копії протоколів із мокрими печатками із усіх 146 виборчих дільниць виборчого округу №197 та інші матеріали, які підтверджують його перемогу, сказано в повідомленні.

Нагадаємо, Даценко на виборах змагався із самовисуванцем Богданом Губським, якого в 2010 році було виключено з фракції БЮТ за підтримку голосування представників провладної більшості.

За даними підрахунку 88,35% голосів, Даценко перемагав із відривом понад 2%, за даними паралельного підрахунку випередив Губського на 4 672 голоси, але за остаточними даними ЦВК програв Губському.

 Як інформують у прес-службі обласної організації ПП «Фронт змін», «…на окружній виборчій комісії №197 відбувались грубі порушення закону, внаслідок яких на сервері ЦВК з’явились сфальсифіковані дані по 18 виборчих комісіях, які суттєво відрізнялися від даних у протоколах із мокрими печатками з цих дільниць.

Опозиція заявила про підробку протоколів, наполягаючи, що дані про перемогу Губського з’явилися на сайті ЦВК навіть до того, як ОВК передала туди всі уточнені протоколи. За даними її представників, частина протоколів та печатка ОВК були викрадені підрозділами «Беркут», що увірвалися до приміщення комісії.

Як відомо, округ №197 став одним із п’ятьох (разом із № 94, 132, 194і 223), щодо яких ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в цих округах і пропонувала провести перевибори.

Пізніше Даценко розповідав, що бачив людину, яка його шантажувала протягом виборчої кампанії разом із самовисуванцем Богданом Губським на засіданні окружної виборчої комісії.

Як раніше повідомлялося, кандидат у депутати від об’єднаної опозиції «Батьківщина» Віктор Романюк звернувся до Європейського суду з прав людини щодо рішення ОВК №94, яка визнала недійсним голосування на 27 дільницях округу, таким чином не врахувавши волевиявлення понад 30 тисяч українців.

15 березня у ЦВК заявили, що очікують від Верховної Ради рішення про проведення повторних виборів у спірних мажоритарних округах.

Читайте також: Повний список фальсифікаторів, складений опозицією

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.