НОВИНИ

Проти двох затриманих під ГПУ активістів розпочали кримінальне впровадження

Чотирьох активістів, яких затримали під час мирної акції під будівлею Генеральної прокуратури, що проходила на захист правозахисника Дмитра Гройсмана, якого звинувачують у розповсюдженні порнографії, відпустили. Про це повідомила журналістка Катерина Аврамчук в своєму Твіттері.

«Всіх активістів відпустили. Проти Михайла Каменєва та Михайла Лебедя відкрите кримінальне провадження за ст.382 ч.2 - невиконання рішення суду», - написала вона.

В той же час у столичному МВС повідомили, що  активістів затримували за відмову виконати рішення суду, який заборонив проведення акції під ГПУ.

У міліції розповіли, що до протестувальників  вийшов працівник виконавчої служби та повідомив, що, згідно постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.02.2013, право на мирні зібрання з 01.03.2013 по 30.04.2013 на вулиці Різницькій та вулиці Гусовського у місті Києві, а також на прилеглій території обмежено, однак активісти не припинили проведення акції.  

Як повідомлялось, під час акції біля Генпрокуратури правоохоронці  затримали громадського активіста Ігоря Луценка, одну зі співорганізаторів акції Євгенію Закревську, Михайла Каменєва з "Коаліції за мирний протест" та  Михайла Лебедя.

Активісти вийшли на захист правозахисника Дмитра Гройсмана, якого звинувачують у розповсюдженні порнографії.  Вони були у костюмах і перуках клоунів та тримали плакати "Припиніть цей цирк".

Організатори заявляють, що через затримання активістів, акція по суті не розпочалась.