НОВИНИ

Янукович може розпустити Раду, щоб зміцнити свою владу за допомогою референдуму

Втрату підтримки всередині країни та посилення тиску ззовні Янукович може спробувати компенсувати узурпацією влади за білоруським сценарієм. Про це пише Олесь Олексієнко у черговому числі «Українського тижня».

«Скориставшись «вимушеним» розпуском парламенту з вини опозиціонерів, які «не давали нормально працювати законодавчому органу», Янукович може спробувати апелювати до народу щодо змін Конституції, які б не допустили подібних ситуацій у майбутньому. Наприклад винести на референдум доопрацьований в Адміністрації президента проект змін до Основного закону від Конституційної асамблеї, або зовсім новий проект, звісно ж за «народною  ініціативою», - йдеться у статті.

Схоже на те, що в Адміністрації президента запланували подальшу узурпацію влади Януковичем саме за білоруським зразком. Однак, зауважує автор, в цьому випадку  основний ризик для Януковича полягає у тому, що Україна не Білорусь, а він не має того рівня підтримки, що його мав у середині 90-х серед білорусів Лукашенка.

«Хоч часто вважається, що на референдумі владі значно простіше протягнути потрібне рішення, однак спроба отримати згоду народу на посилення нинішнього президента доволі низька. Утім, позитивними для Януковича можуть бути результати референдуму, якщо до питань включити популістські пункти, наприклад, про обмеження депутатської недоторканності», - пише автор. І додає, що серія останніх ініціатив влади працюює саме на посилення авторитаризму. Більша частина із них підготовлена за участі Андрія Портнова або групи близьких до нього депутатів від Партії регіонів.

Так, Валерій Писаренко вніс до ВР постанову про прискорення роботи над проектом змін до Конституції щодо позбавлення депутатів недоторканності. Він пропонує встановити строк подання пропозицій та поправок до законопроекту – до 5 квітня 2013 року, комітети мають їх опрацювати до 12 квітня, а провести розгляд законопроекту на пленарному засіданні ВР пропонується до 18 квітня

Більше про це читайте у матеріалі «Путін і діти» у №11 «Українського тижня». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.