НОВИНИ

Торгова палата США: Угода про асоціацію дасть Україні "вражаючі" інвестиції

Завдяки підписанню Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з Європейським союзом Україна зможе залучити "вражаючі" обсяги інвестицій. Про це заявив президент Американської торгової палати Хорхе Зукоскі під час круглого столу "Інвестиційний та бізнес-клімат в Україні очима влади та інвесторів: відбулися істотні зміни на краще?".

"Угода про асоціацію і зону вільної торгівлі є виключно важливою для майбутнього України", - підкреслив Зукоскі.

Посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінскі додав, що комплекс умов, які необхідно виконати для підписання Угоди про асоціацію це "цілісний інтегральний набір інструментів" як для поліпшення бізнес-середовища та інвестиційного клімату, так і доступу до нових ринків.

На думку ж керівника торгово-економічного відділу представництва ЄС в Україні Ніколаса Берджі, оздоровлення бізнес-середовища України після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС дозволило б процвітати як дрібним, так і середнім підприємствам в Україні.

"...Якщо брати до уваги масштаби країни, то пропорція цих підприємств (дрібних та середніх - ред.) дуже мала. В ЄС малі та дрібні підприємства - це головні виробники доходів держбюджету, а також зростання економіки - до 75%. А в Україні так мало середніх і дрібних підприємств. Це означає, що люди не готові брати на себе ризик початку справи в такому бізнес-середовищі. Це дуже погана ознака. Для майбутнього про це треба дбати ", - переконаний Берджі.

Як відомо, підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС, яке включає угоду про зону вільної торгівлі, очікується на саміті Східного партнерства ЄС у листопаді у Вільнюсі.